Marihuana: Důvody proč se jí úplně nevyhýbat

Konopía se pro své výrazné léčebné účinky používalo už před mnoha a mnoha stoletími. Píše se o tom už v Erbesově papyru, asyrských textech i řeckých a římských zdrojích. Novodobí lékaři začali s marihuanou pracovat v polovině 19. století a rychle si ji oblíbila i veřejnost. Není divu, vždyť má protizánětlivé, hojivé, analgetické, antibakteriální i antivirální účinky. Pomáhá při průjmu, roztroušené skleróze, kapavce, revmatismu, ale také epilepsii, tetanu, navrací chuť k jídlu a působí i jako analgetikum. Osvědčuje se i při léčbě tzv. civilizačních nemocí a chorob spojených se stářím.
konopí květina

Jak nám tedy konkrétně prospívá?

1. Brání šíření rakoviny
Chemické látky obsažené v konopí podle vědců brání rozšiřování rakoviny v těle. Experimenty probíhaly na buňkách rakoviny prsu a po podání kanabidiolu se buňky skutečně staly méně agresivní. Jiné studie dokonce předpokládají, že jiné látky v marihuaně rakovinné buňky dokonce zabíjejí.
 
2. Zmírňuje napětí
Pacienti, kteří marihuanu užívají pro léčebné účely, potvrdí, že ulevuje od bolesti a potlačuje nevolnost. Právě proto ji nejčastěji užívají lidé podstupující chemoterapii. V roce 2010 výzkumníci přišli s tím, že navíc zmírňuje psychické napětí, takže i zlepšuje náladu a působí jako sedativum. Nicméně vysoké dávky naopak napětí zhoršují a pacient se může stát paranoidním!
 
3. Ulevuje při roztroušené skleróze
Marihuana může zmírňovat bolesti doprovázející roztroušenou sklerózu. Alespoň to uvádí studie v Žurnálu kanadské lékařské asociace. Odborníci sledovali třicet pacientů s RS s bolestivými symptomy. Tito pacienti na jiné druhy léčby nereagovali, ale po kouření marihuany se jejich bolesti skutečně na několik dní zmenšily. THC se totiž váže na receptory v nervech a svalech. Jiné studie naznačují, že pomáhá také při křečích.
 lžíce konopných semen
4. Regeneruje pleť
Kosmetika s konopím skvěle zabírá proti vráskám, zlepšuje celkovou kvalitu pleti, pomáhá s opary nebo suchou a popraskanou kůží. V některých krémech se pojí ještě s kyselinou hyaluronovou, která zvyšuje účinnost přípravku tím, že proniká do nejhlubších struktur pleti.

Marihuana: Důvody proč se jí úplně nevyhýbat
Ohodnoťte příspěvek