Domů » Domov

Rubrika: Domov

Peníze potřebujeme


Pokud člověku zrovna došly peníze a další jsou pořád ještě v nedohlednu, není to zrovna potěšující situace. Co je platné, že má takový člověk jistotu, že mu v daném termínu dorazí opět slušná výplata, když ji ještě nedrží v ruce, a co je mu platné, že žije třeba v domě připomínajícím palác, když tu není co dát do úst a čím třeba zaplatit nejrůznější účty? Když člověk nemá peníze ve svém držení, je prostě ztracený. Nikdo mu nic nedá, protože je pro každého lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.

Ale někdo zoufalý kvůli své krátké finanční tísni si nemusí hned zoufat. Ani když mu chybí malé peníze na to, aby měl co jíst, než mu dorazí plat, ani když by potřeboval mnohem větší peníze na uhrazení nějakých mimořádných vysokých plateb. Protože když na to přijde, je možné využít půjčku. A stačí jenom málo – od někoho ji dostat.

jedna mince

Lidé tak jednoho dne zamíří třeba do nejbližší banky. Logicky asi do banky, kde už mají nějaký ten účet, protože věří, že tam se pomoci nejspíše dočkají. „Ze známosti“. Jenže pak může snadno dojít k rozčarování, když jim je žádost o půjčku zamítnuta. A určitě se to nestává ojediněle. Banky totiž pochopitelně ani své dlouholeté klienty osobně neznají a nevědí, jak na tom tito jsou.

peníze eura

A tak by jim sice rády půjčily, aby si vydělaly požadované úroky, ale současně nemají jistotu, že své peníze dostanou zpět, a tak by jim mohla hrozit i ztráta. A tak se tu prověřují příjmy a registry dlužníků žadatelů a v ničem z toho nesmí vzniknout jakékoliv pochybnosti. Protože jinak… Jinak už zbyde žadateli jen jediná možnost. A to je americká nebankovní hypotéka. Protože za tu se ručí nemovitostí, a ne finanční situací žadatele. A kdo nemovitost má, má také své jisté. Takže může mít peníze každý, kdo je potřebuje a má aspoň nějaký ten vlastní objekt nebo jinou nemovitost. A může jich mít i hodně a na dlouho.

Úložné prostory v koupelně

Představa, že do vaší koupelny umístíte ještě nějaký nábytek nebo doplňky, může být poměrně stresující v případě, že je menších rozměrů. Ovšem i v malé koupelně lze vytvořit úložní prostor, který vám poslouží na ukládaní věcí, jakými jsou hygienické pomůcky, ručníky nebo čistící prostředky, které nechcete mít nikde viditelně vystavené a jednoduše na očích.

obrazy nad wc

Prostor nad WC

Ať už vlastníte menší nebo větší koupelnu, zcela jistě máte volný prostor nad vaší toaletou k dispozici. Ten vám může poskytnout dokonalé umístění poliček, skříněk nebo menšího regálu, na který umístíte vše potřebné, co nemáte kam uložit a nezbytně patří na toaletu.
koupelnová skříňka

Horší to však bude v případě, že bydlíte v bytě. V bytových jednotkách se nad prostor toalety umísťují takzvané stoupačky, takže žádné další úpravy nebudou možné. To však ještě neznamená, že nemůžete úložní prostor umístit po bočních stranách vaší toalety těsně pod stropem, aby vám nijak nevadil.
červené ručníky

Místo pod umyvadlem

Nezatracujte místo pod umyvadlem. Je totiž fantasticky řešeným úložným prostorem, který můžete využít pro vaši potřebu, umístit předměty a věci i do koupelny. Existuje řada skřínek, které jsou vhodné pod umyvadla a disponují nulovým zabráním prostoru navíc a perfektně zapadnou na své místo.

Pokud nedáváte přednost skřínkám, zvolte různé regály, které jsou oblého tvaru a slouží výlučně na umístění pod umyvadlo. Jsou svým způsobem praktické a dokonale poslouží na oddělení vašich osobních věcí, které v koupelně toužíte mít.

Komoda a regál v koupelně? Žádný problém!

Velká skříň se vám do koupelny zcela jistě nevleze. Je potřeba však zabezpečit úložný prostor, který bude praktický a poskytne vám možnost uložit řadu ručníků, osušek, hygienických potřeb a líčidel někam, kde budou úhledně uložené.

Velká řada regálů, které disponují menším prostorem je důkazem toho, že se uplatní i v menších koupelnách. O něco větší luxus a pohodlí, je umístit si do ní komodu, která se postará o všechno, co potřebujete schovat. Není totiž výjimkou, pokud na ni v této místnosti natrefíte, ale naopak – šikovným řešením v případě, že potřebujete úložní prostor i v koupelně.

Živý plot k vašemu domu

Pokud stavíte, nebo renovujete dům a právě přemýšlíte nad ohraničením pozemku, můžete zvolit některý z klasických typů oplocení , nebo také popřemýšlet nad variantou živého stále zeleného, nebo během roku se měnícího, plotu. Dům a zahrada jsou nekonečná starost a práce, ale také radost a užívání si. Kdo se pro vlastní rodinný dům rozhodne, musí počítat s tím, že údržba a renovace budou něco stát, a to nejen peníze, ale také naše úsilí a čas. Samozřejmě se dá spoustu věcí ulehčit, aby se bydlení v domě nestalo nekonečnou dřinou.

živý plot

Co se týká oplocení pozemku, v případě živých plotů je údržba logicky vyžadována, ovšem jedná se nejčastěji o zastřihávání, které buď udělá zahradnická firma, nebo my sami za pomoci správného nářadí. Není to nic složitého a časem člověk získá ten správný grif.

Než se však začne živý plot upravovat, je potřeba vyřešit, jaký vlastně bude. Na výběr je velká řada možností. Určitě je vhodné si předem rozmyslet, jak rychle potřebujeme mít plot vzrostlý a jaká je naše představa o jeho výšce.

keř

Které živé ploty jsou u nás nejčastější a jaká jsou jejich specifika:
· túje a cypřiše – jsou v našich podmínkách velmi rozšířeny, vytvoří vám až třímetrový hustý plot, navíc rychle rostou, jsou stálezelené, mají však i své odpůrce a mohou také časem začít osychat a žloutnout, pak je potřeba toto urychleně řešit, abychom o cennou zástěnu nepřišli,
· smrk, borovice, tis – tyto jehličnany snášejí dobře různé podmínky, jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a také rostou do závratných výšin, je potřeba je pravidelně upravovat, tedy seřezávat,

zelený strom

· habry – v posledních letech velmi oblíbená dřevina pro živé ploty, velmi rychle roste a vytváří nepropustnou zeď, na zimu listy neopadají, takže nepůsobí hole, opadnou až na jaře, když raší lístky nové, habry jsou také nenáročné na půdu a odolné,
· buxusy – jsou rovněž velmi oblíbené pro své výborné tvarování, ovšem rostou pomalu, avšak, dáte-li jim čas, dorostou až do dvoumetrové výšky, v zahradách také vypadají velmi vkusně,
· na ploty se využívají i různé kvetoucí nebo plodící keře, jako například zlatý déšť, rododendrony, rakytník či aronie,
· po stávajícím pletivu se také dobře plazí maliník či ostružiník, nebo například psí víno a břečťan.

Recyklace jako jeden z mechanismů fungování domácnosti

Jak přemýšlet
 
Základním přístupem – který dost možná dříve či později nabyde též své legislativní předlohy pro fyzické osoby – je nebýt bezohledným a líným jedincem, ale aktivně se podílet na snaze o co největší udržitelnost veškeré výroby a produkce, kterou za sebou člověk nechává.
recyklace kancelářského papíru
To, co můžete udělat doslova hned, je zapomenout na to, že co hodíte do odpadkového koše, již nadále není vaší starostí a měli by si s tím poradit popeláři, stát nebo kdokoli jiný. Protože odpovědnost za svůj odpad a jeho vliv na přírodu a Zemi jako takovou nesete právě Vy! Vy jste si v obchodním domě zakoupili zboží, jehož zbytků nebo celků se později zbavujete. Zapomeňte tedy na výmluvy a začněte co nejdříve nejen jinak myslet, ale také jednat.
plastové lahve k recyklaci 

Čím začít
 
Další věc, kterou můžete učinit taktéž okamžitě, je přestat pěstovat zavedený zvyk utváření komunálního odpadu a začít třídit neboli recyklovat. Jednoduše oddělte skutečně komunální odpad od materiálů, které lze opakovaně zpracovávat, jako jsou sklo, papír, umělá hmota, hliník či bioodpad. Nádoby na takto roztříděné zbytky z Vaší domácnosti jsou dnes již přístupné téměř každému, a to nejčastěji na bezplatné bázi právě z důvodu podpory státu k ohleduplnějšímu chování občanů vůči životnímu prostředí.
 
popelnice na tříděný odpad
Co je možné udělat navíc
 
Pokud už máte ve zvyku výše uváděné recyklovatelné položky od běžného odpadu oddělovat, je možné se zaměřit také na další způsoby recyklace. Věnujte tedy pozornost tužkovým bateriím, žárovkám
a svítidlům či drobné elektronice, kteréžto položky jsou dnes v rámci speciálních sběrných kontejnerů či dvorů, případně jako součást služby zákazníkům v prodejná elektra a dalších poskytovány sbírány z důvodu snah jejich odlišení od odpadu, který končí na skládkách. Stejně tak je možné již použité textilie nevhazovat do černých kontejnerů, ale věnovat je Červenému kříži či jiným charitativním organizacím.

Pěstování ve svahovkách

Svahovky v první řadě slouží ke zpevnění mírných svahů nebo úpravě terénních nerovností. Můžeme je využít všude tam, kde hrozí nebezpečí sesuvu svahů, také při stavbě okrasných a dělících zídek v zahradách nebo parcích. Jsou vhodné také jako zábrana proti hluku nebo k vytváření svahových arkád. Jsou lehké a pevné, odolávají vodě, mrazu, kyselému půdnímu prostředí a povětrnostním vlivům.
rozrostlý jahodník
Stavba pomocí svahovek je rychlá a nenáročná. Probíhá suchou cestou, skládáním svahovek do vrstev za současného vyplňování hlínou. Postavit svahovou terasu nebo stěnu zvládne každý domácí kutil. Díky tomu, že svahovky jsou duté, můžeme je využít k osázení. Osázet je můžeme ihned při stavbě nebo dodatečně. Materiál částečně zachycuje půdní vlhkost, aby vegetace ve svahovkách prospívala a zároveň prosakuje, aby voda v něm nestála.

Podle toho, co bychom chtěli ve svahovkách pěstovat, vybereme velikost, barvu i tvar a musíme také brát zřetel na světovou stranu, aby se našim rostlinkám dařilo. Pokud si k osázení vybereme bylinky, mějme na zřeteli, že každá bylinka potřebuje jiné podmínky, abychom naplno využili její léčivé síly. Výhodou pěstování rostlin ve svahovkách je, že každá rostlina má jen svůj ohraničený prostor k růstu, nerozlézá se a nesrůstá s jinou rostlinou. Také jí můžeme vytvořit specifické podmínky a přidat jí živiny, které potřebuje.
květiny za zídkou
Ze svahovek můžeme vystavět pyramidu a do ní zasadit jahody. Na malé ploše tak můžeme při správném zasazení, hnojení a ošetřování, získat bohatou úrodu jahod. Tento způsob pěstování jahod je vhodný hlavně do malých zahrad s omezenou plochou k pěstování plodin. K jahodám se nemusíme ohýbat, nemusíme je okopávat, je to velmi pohodlné pěstování. Také zalévání a hnojení je jednoduché. Zároveň jsou sazenice chráněny před domácími mazlíčky.
Svahovky mají vysokou kvalitu, dlouhou životnost, širokou možnost využití a nejrůznější možnosti kombinování. Můžeme si vybrat ze široké palety barev, tvarů a povrchů.

Vybavení obývacího pokoje

Významná místnost
Se zřizováním byste si měli dát hodně záležet, protože tato místnost hodně vypovídá o celé domácnosti. Setkáváte se tu nejen s rodinou a blízkými, ale i se spoustou návštěv z řad kamarádů. Jedná se o nejvíc reprezentativní místo v celém domě. Celkové zařizování není ve skutečnosti žádná sranda, protože musíme všechny prvky sladit k sobě, aby vytvořily jeden nádherný komplex. Zároveň by neměl být moc odlišný od stylu jiných částí domácnosti. Je dobré zvolit takový zlatý střed zaplněnosti. Vysoké skříně, které mají spoustu skla nejsou již dávno moderní. Ovšem při nedostatku nábytku bude celý prostor vypadat prázdně.
nový obývák
Typy a rady
Pokud se rozhodnete pro kompletní rekonstrukci, tak dnes je moderní propojit obývák i s kuchyní. Docílíte tím nejen většího prostoru, ale i nádherné jednoty. To platí i u podlahy, protože budete mít nejen stejný design, ale i mnohem snazší údržbu. Nyní se přesouváme k malování. Je dobré zvolit si jednu primární barvu, jenž bude mít po okrajích například bílé rámečky. V žádném případě nevolte více než dvě barvy, protože jinak bude celý prostor přeplácaný. Ve středu místnosti má obvykle každý stolek. Není potřeba volit nějakou přehnanou velikost, protože stejně slouží jen k odkládání malých věcí. Nakonec dbejte vždy na dobré osvětlení, protože tma v obývacím pokoji není nikdy noc dobrého.
rohová  <a href=sedací souprava“ src=“https://saho.cz/wp-content/uploads/img_a369454_w2134_t1581589793.jpg“ style=“width: 640px; height: 457px;“>
Sedací souprava
Určitě je to jedna z velice dominantních věcí, kterých si všimnete hned mezi prvními. Rozeznáváme spoustu tvarů a typů, ovšem zde je volba na každém uživateli zvlášť podle jeho potřeb. V menším prostoru často vyřeší problémy rohová sedačka, a navíc mole překvapí i její úložný prostor. nabídnou velice široký výběr tohoto zboží, takže se sladěním k obývací stěně nebude problém. Také si rozmyslete, jaký povrch potahu chcete mít, protože uživatelé často preferují praktičnost a snadný úklid. To naprosto splňuje kůže. Sice je o něco dražší, ale pravá kůže je velice kvalitní a mile nadchne i svou životností.

S pomocí americké hypotéky budete mít dost peněz na všechno

Americká hypotéka, to je hypotéka pro všechny situace, jaké s sebou život přináší. Může vám pomoci vybřednout z krize, a stejně tak vám poslouží při uskutečnění vašich snů. Ať už tedy vaše potřeba peněz spadá do libovolné kategorie, s americkou hypotékou nepřijdete zkrátka.

růžové prasátko stojí na balíku peněz

Co je na americké hypotéce tak skvělé? Především to, že jde o bezúčelový úvěr. V praxi to znamená, že můžete půjčené peníze využít libovolným způsobem. Byť by vám něco takového mohlo připadat jako samozřejmost, ve skutečnosti tomu tak není. Většina půjček je omezena účelem jejich využití, a předem je stanoveno, jak je můžete použít. Na finančním trhu tak nejčastěji narazíte na úvěry určené pro bydlení – pro stavbu i rekonstrukci domů a bytů.

Bydlení je sice velice důležitá věc, nicméně ani ti, kteří mají jiné plány, by neměli přijít zkrátka. A to i v případě, že si chtějí půjčit proto, aby mohli vyjet na pěknou dovolenou, aby mohli své rodině zajistit bohaté vánoce anebo uspořádat nezapomenutelnou veselku. Existuje milión důvodů, proč si půjčit peníze a nikdo by vám neměl mluvit do toho, zda je váš plán důležitý anebo není.

Přesně taková je americká hypotéka – nikdo se vás nebude ptát na to, jak chcete s půjčenými penězi naložit, nebudete to muset nijak dokazovat – ani před půjčkou, ani po jejím čerpání.

A tato skvělá bezúčelová půjčka může být tak pružná jako jiné typy půjček – to znamená, že ji můžete mít i v podobě bez dokládání příjmů anebo v podobě americké hypotéky bez registru.
domek z bankovek

Důležité je, abyste naplnili dvě základní podmínky, které jsou nezbytné proto, abyste takový úvěr mohli získat – jedná se o ručení nemovitostí a dostatečnou bonitu. Ovšem nemusíte se bát – nebankovní společnosti jsou velmi vstřícné a nebudou vás trápit tak jako banky – dokonce dokáží přivřít oko i nad drobnými finančními prohřešky.

Schody jsou detailem, na kterém záleží

Při každé plánované rekonstrukci domova je důležité, zaměřit se nejen na finanční stránku nebo pracovní vytíženost, ale i na design, který hraje hlavní roli při výběru materiálu a toho, jestli je i pro váš domov tím pravým.
Mnoho rodinných domů disponuje částí, jakou je patro. Ke každému patru je však nutné se dostat a k němu mít i kvalitní schody, které budou plnit i estetickou stránku se zaměřením na odolnost a materiál, na který budete pyšní. Vybrat si tedy typ, který všechny ohromí, bude pro váš domov nepřehlédnutelným ukazovatelem toho, že dbáte na luxus, pevnost a designová stránka vám není lhostejná.

kamenné schody

Schody z technického kamene

Novinka, za kterou lze považovat kamenné schody se stala velmi vyhledávanou zejména díky odolnosti, kterou nabízí. Každá domácnost chce mít moderní nadhled a detaily, které se budou zakládat na přírodním složení a velkém výběru barevných variací.

  • Jestli toužíte po tom, jít s dobou a nepromarnit příležitost mít ve vašem interiéru (nebo i exteriéru) unikátní produkt, zvolte si schody z technického kamene, po kterých se vám bude kráčet vždy s úsměvem.

Tento materiál se řadí mezi nejkvalitnější ze všech především díky funkci, jakou je maximální nasákavost. Umožní vám mít nejen v domácnosti povrch vždy odolný vůči opotřebení, ale i venku kvalitní provedení schodů, které odolají nepříznivému počasí.

Výhody, které můžou být rozhodující

V mnoha ohledech se vám můžou luxusní schody z pevného kamene vyplatit. Patří k nim především:

schodiště

  • možnost umístit je na betonové schodiště nebo i to celkem samostatné
  • lze je použít na velké plochy a většina z nich disponuje malou tloušťkou, takže nebudou v žádném ohledu zatěžující
  • pokládají se za moderní alternativu luxusního doplňku, který je nedílnou součástí perfektně vybaveného domova

Záleží pouze na vás, jakou variantu si zvolíte, ovšem nepopíratelným faktem při výběru právě tohoto typů schodů bude to, že s nimi budete spokojeni už po zbytek života.

Stěhování můžete prožít i bez stresu


Čeká vás stěhování a nevíte, kde začít? Je toho tolik, že prostě nevíte, jestli začít balením v kuchyni nebo v pokoji. Stěhování se obecně považuje se poměrně stresovou záležitost. Někdo se během života stěhuje jednou, někdo ale i desetkrát. Když se stěhujete z bytu do domu, tak je to ještě fajn, je tam spousta místa. Když je to ale naopak, tak je to horší, kam všechny ty věci uskladnit?
medvěd v krabici.jpg


Ještě před tím, než začnete balit, je třeba si ujasnit některé věci. A to zejména to, do čeho budete své drahocenné věci balit, jestli máte dostatek krabic, pytlů, tašek a bůhví, čeho dalšího. Pokud tohle máte už vymyšlené, napočtené, kolik toho budete zhruba potřebovat. Samozřejmě počítejte s nějakou rezervou… Následně musíte vyřešit, zda si budete sbalené věci převážet sama, jestli vám s tím pomůže parta silných kamarádů, nebo zda oslovíte profesionální stěhovací firmu, která vám celé stěhování zprostředkuje. Říkáte si, proč byste měli využít stěhovací firmu, když si to jste schopni zajistit sami? Ano, ale musíte mít dostatek kamarádů, ochotných kamarádů, čas, protože ač se to nezdá, tak pokud se stěhujete sami, tak je to pro vás mnohem časově náročnější, než když využijete výše uvedených služeb.
přenos krabic.jpg


V případě využití profesionálních stěhovacích služeb budete pouze dohlížet nad tím, zda vše probíhá tak, jak má. Zřízená služba zachází se všemi věcmi vždy velice opatrně, vynesou vám je do jakéhokoliv patra a místnosti. Většinou provádí stěhování několik ochotných lidí, takže stěhování je za chvilku hotové. Zpravidla disponují i velkými vozy, takže se ušetří i spoustu času přesunem mezi dvěma místy stěhování. Stěhovací služby najdete téměř v každém větším městě, jsou schopni vám zajistit i balící prostředky, jako jsou právě výše zmíněné krabice. Cena za tyto služby není nikterak předražená, je přijatelná a hlavně nám ušetří spoustu nervů a stresu.
 

Dnešní mobilní domy nabízí celoroční bezproblémový pobyt

Jedná se o malé kontejnerové domy, které jsou smontované ve výrobně a na vaše požadované místo jsou dopraveny buď po vlastních kolech, nebo jim musí pomoci jeřáb z návěsu, který je pak posadí do určeného prostoru. V dnešní době jsou prakticky velmi žádané a také praktické. Než si ale takový domek pořídíte, bylo by vhodné se nad pár důležitými věcmi zamyslet a podle toho udělat další kroky.

dům mobilní

1. Zjistit si, zdali vyhláška města nebo obce náhodou nezakázala vlastnit takovou stavbu na svém pozemku. Na stavebním úřadu by vám tyto informace poskytli.
2. Proč jste se rozhodli pro takovou variantu bydlení. Mnohdy se ani jiné řešení nenabízí, jelikož se nejedná o stavební parcelu, kterou vlastníte. Dobré je si sepsat pro a proti a zamyslet se nad touto investicí, ačkoliv je poměrně výhodná.
3. V jakém ročním období zde chcete bydlet. Víkendově nebo nám umožní mobilní domy celoroční pobyt? Ten v dnešní době také není žádný problém.
4. Chcete ho mít místo domku? Potom by bylo vhodné se poradit s prodejci o možné kolaudaci, jelikož pouze na základě té dostanete popisné číslo. V dřívějších dobách to byl velký problém, ale i to se změnilo a projektová dokumentace není žádný problém.
5. Kolik osob zde bude bydlet? Podle toho si lze vybrat velikost mobilního domu, tak aby každý tu měl to svoje osobní soukromí.

táboření

Vlastní bydlení rychle a levně

Mobilheimy se vyrábí jako sériová výroba a tudíž cenově jsou dostupné pro každého, kdo by se rozhodl řešit vlastní bydlení tímto způsobem. Dají se skutečně pořídit za daleko nižší cenu, než například byt nebo rodinný domek. Také zakoupení je daleko jednodušší, než vyřizovat hypotéční úvěr, který se za chvíli stane nedostupným pro mnoho párů a rodin. Dokonce i náklady na provoz jsou daleko o jiné finanční debatě, než v klasických podmínkách. Další výhodou je, že se dá snadno přemístit, takže se můžete klidně stěhovat s vlastním domem, aniž byste měnili interiér. Změníte pouze své působení na jiném místě. Snadno se získá a také se dá snadno prodat, žádné realitní kanceláře, právníci a dlouhé dokazování příjmů a podobné náležitosti jako je například zápis do katastru atd. Navíc i zde si váš mobilní domek můžete vyzdobit květinami a takovou přistavěnou pergolou si zvětšíte i prostor k relaxačnímu odpočinku. Co více si jen přát?