Domů » Podzimní nuda a melancholie? Tipy, jak se jim vyhnout

Podzimní nuda a melancholie? Tipy, jak se jim vyhnout

1.      Procházka

Ať je to sebevíc ohrané téma, procházka v přírodě je balzám na duši v každém ročním období. Možná se v melancholii rádi trochu utápíte a na to je procházka podzimní přírodou to pravé ořechové. Listí se zbarvuje a padá, do kostí vám začíná zalézat podzimní chlad, a taková procházka v dešti je pro melancholiky takřka podzimní povinností.
bubliny z bublifuku

2.      Teplá koupel

Co může být příjemnějšího, než se po promrznutí v plískanici naložit do horké lázně? Ať už si napustíte vanu nebo jako praví labužníci vyrazíte do wellness, se špatnou náladou horká koupel pořádně zatočí.

3.      Knížka

Od jara, kdy jste začali pracovat na zahrádce přes hektické léto plné dovolených a záskoků za kolegy jste neměli pořádně čas se ponořit do oblíbeného příběhu nebo objevit nový svět. Kdy jindy se zachumlat s knížkou pod deku, než když studený vítr lomcuje okny?
kmeny stromů

4.      Hraní her

Než opět zapnete televizi, zkuste s rodinou uspořádat večer deskových her. Kdy naposledy jste si s rodinou něco pořádně zahráli nebo se jen tak vyblbli? Společná zábava vás nejen stmelí, ale užijete si spoustu zábavy navzdory tomu, že je venku už dávno tma.

5.      Povídání si

V dnešní uspěchané době má málokdo čas na ty druhé a ke své velké smůle často zanedbáváme ty nejbližší. Když už vás netlačí práce na zahradě, ven by vás nikdo nedostal a chcete si jen sednout a odpočinout, otevřete srdce svým blízkým a prostě si jen tak popovídejte.

6.      Děti a mazlíčci

Nejvděčnější za každou zábavu, kterou vymyslíte a pak ji s nimi provádíte, jsou děti a mazlíčci. Stavění bunkru z dek nebo prolézačky v dětském pokoji, pouštění draka, případně učení psa donést vám bačkory nebo zkusit pár prvků z dog dancingu může být skvělá zábava na celé odpoledne.

7.      Čokoláda

Pokud nic z výše uvedeného nezabírá a vy máte chuť opravdu jen na to hodit nohy na stůl, zapnout televizi a spokojeně u ní usnout, vezměte si k tomu čokoládu a horký čaj. Pro jedno porušení dietních opatření se svět nezblázní, další kolo hubnutí do plavek je ještě daleko a čokoláda jako lék na všechny chmury světa spolehlivě zabere.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup