Domů » Peníze potřebujeme

Peníze potřebujeme


Pokud člověku zrovna došly peníze a další jsou pořád ještě v nedohlednu, není to zrovna potěšující situace. Co je platné, že má takový člověk jistotu, že mu v daném termínu dorazí opět slušná výplata, když ji ještě nedrží v ruce, a co je mu platné, že žije třeba v domě připomínajícím palác, když tu není co dát do úst a čím třeba zaplatit nejrůznější účty? Když člověk nemá peníze ve svém držení, je prostě ztracený. Nikdo mu nic nedá, protože je pro každého lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.

Ale někdo zoufalý kvůli své krátké finanční tísni si nemusí hned zoufat. Ani když mu chybí malé peníze na to, aby měl co jíst, než mu dorazí plat, ani když by potřeboval mnohem větší peníze na uhrazení nějakých mimořádných vysokých plateb. Protože když na to přijde, je možné využít půjčku. A stačí jenom málo – od někoho ji dostat.

jedna mince

Lidé tak jednoho dne zamíří třeba do nejbližší banky. Logicky asi do banky, kde už mají nějaký ten účet, protože věří, že tam se pomoci nejspíše dočkají. „Ze známosti“. Jenže pak může snadno dojít k rozčarování, když jim je žádost o půjčku zamítnuta. A určitě se to nestává ojediněle. Banky totiž pochopitelně ani své dlouholeté klienty osobně neznají a nevědí, jak na tom tito jsou.

peníze eura

A tak by jim sice rády půjčily, aby si vydělaly požadované úroky, ale současně nemají jistotu, že své peníze dostanou zpět, a tak by jim mohla hrozit i ztráta. A tak se tu prověřují příjmy a registry dlužníků žadatelů a v ničem z toho nesmí vzniknout jakékoliv pochybnosti. Protože jinak… Jinak už zbyde žadateli jen jediná možnost. A to je americká nebankovní hypotéka. Protože za tu se ručí nemovitostí, a ne finanční situací žadatele. A kdo nemovitost má, má také své jisté. Takže může mít peníze každý, kdo je potřebuje a má aspoň nějaký ten vlastní objekt nebo jinou nemovitost. A může jich mít i hodně a na dlouho.