Domů » Kartáček, který vás zbaví časté návštěvy zubaře

Kartáček, který vás zbaví časté návštěvy zubaře

S určitostí lze říct, že pravidelné čištění zubů, vám do jisté míry pomůže k tomu, abyste se vyhnuli častým zákrokům u zubaře. Do jisté míry však z toho důvodu, že čištění skutečně nestačí. Musíte mít především po ruce kartáček, který vám vaše zuby vyčistí natolik dobře, abyste od dentisty odcházeli s dobrým pocitem, že děláte pro vaši ústní dutinu maximum.
mezizubní kartáček.jpg

Mezizubní kartáček – záchrana před kazem!

Mezizubní kartáček je výrobek, který si zaslouží mnohem více chvály a hlavně povšimnutí, než se mu dostává!
Je to nepostradatelná součást dokonale čistého prostoru mezi vašimi zuby, ale také i ochrana před zánětem dásní. Pokud je totiž dáseň zdravá, je riziko vzniku zubního kazu minimální – až nulové. Nejvíce baktérií se hromadí především na místech, kam obyčejný kartáček nemá možnost tolik dosáhnout. I mezi zuby se tvoří plak, zanáší se tam zbytky jídla, které kazí celkový vzhled a zdraví ústní dutiny.

Dentální hygiena – krok k jeho použití

Abyste mohli správně a s lehkostí používat tento kartáček, je nutné, abyste navštívili dentální hygienu. Tam vám vyčistí řádné vaše mezizubní prostory, zbaví vás zubního kamene a ukážou vám techniku, která je k jeho používání náležitá. Pak už stačí jen nezanedbat jeho funkčnost a udělat si chvilku času, kdy ho jednou denně opravdu použijete.
Jaké kartáčky jsou pro vás ideální, zjistíte sami:
Existuje několik velikostí, ze kterých si můžete zvolit takový, který vám bude vyhovovat. Pokud teprve začínáte, je dobré se zaměřit na menší velikost, abyste si spíše neublížili a nedráždili vaši dáseň silou, díky které ji můžete natrhnout. Postupem času, když už budete mít techniku dokonale vychytanou, můžete přistoupit k většímu typu, aby bylo jeho používání opravdu účelové.
křeslo u zubaře.jpg
S velkou pravděpodobností vám budou dásně zpočátku krvácet, čemu ale nevěnujte vaše obavy, že je něco špatně a nepřestávejte ho využívat. Je to přirozená reakce na to, abyste si prostory mezi zuby přizpůsobili tomuto kartáčku, který není vůbec zbytečný a měl by být samozřejmostí. Díky němu totiž zjistíte, že vaše zuby jsou daleko čistější než z doby, kdy jste o něho nejevili zájem. Čemu bude předcházet i skutečnost, že váš zubař vás bude zvát na návštěvy – pouze z důvodu preventivní prohlídky.

5/5 - (1 vote)