Domů » Zábava

Rubrika: Zábava

Podzimní nuda a melancholie? Tipy, jak se jim vyhnout

1.      Procházka

Ať je to sebevíc ohrané téma, procházka v přírodě je balzám na duši v každém ročním období. Možná se v melancholii rádi trochu utápíte a na to je procházka podzimní přírodou to pravé ořechové. Listí se zbarvuje a padá, do kostí vám začíná zalézat podzimní chlad, a taková procházka v dešti je pro melancholiky takřka podzimní povinností.
bubliny z bublifuku

2.      Teplá koupel

Co může být příjemnějšího, než se po promrznutí v plískanici naložit do horké lázně? Ať už si napustíte vanu nebo jako praví labužníci vyrazíte do wellness, se špatnou náladou horká koupel pořádně zatočí.

3.      Knížka

Od jara, kdy jste začali pracovat na zahrádce přes hektické léto plné dovolených a záskoků za kolegy jste neměli pořádně čas se ponořit do oblíbeného příběhu nebo objevit nový svět. Kdy jindy se zachumlat s knížkou pod deku, než když studený vítr lomcuje okny?
kmeny stromů

4.      Hraní her

Než opět zapnete televizi, zkuste s rodinou uspořádat večer deskových her. Kdy naposledy jste si s rodinou něco pořádně zahráli nebo se jen tak vyblbli? Společná zábava vás nejen stmelí, ale užijete si spoustu zábavy navzdory tomu, že je venku už dávno tma.

5.      Povídání si

V dnešní uspěchané době má málokdo čas na ty druhé a ke své velké smůle často zanedbáváme ty nejbližší. Když už vás netlačí práce na zahradě, ven by vás nikdo nedostal a chcete si jen sednout a odpočinout, otevřete srdce svým blízkým a prostě si jen tak popovídejte.

6.      Děti a mazlíčci

Nejvděčnější za každou zábavu, kterou vymyslíte a pak ji s nimi provádíte, jsou děti a mazlíčci. Stavění bunkru z dek nebo prolézačky v dětském pokoji, pouštění draka, případně učení psa donést vám bačkory nebo zkusit pár prvků z dog dancingu může být skvělá zábava na celé odpoledne.

7.      Čokoláda

Pokud nic z výše uvedeného nezabírá a vy máte chuť opravdu jen na to hodit nohy na stůl, zapnout televizi a spokojeně u ní usnout, vezměte si k tomu čokoládu a horký čaj. Pro jedno porušení dietních opatření se svět nezblázní, další kolo hubnutí do plavek je ještě daleko a čokoláda jako lék na všechny chmury světa spolehlivě zabere.

Když se Vám kruhy valí do hlavy

Co je to hoop?
Pokud si vyhledáte význam anglického výrazu hoop, zjistíte, že jej lze překládat jako obruč nebo obroučku. Proto také v cizojazyčných vyhledávačích naleznete při surfování na internetu celou řadu odkazů týkajících se basketbalu a basketbalových košů, jejichž objímka je taktéž označována stejným termínem.
pruhované kruhy
V oblasti sportovně – tanečních disciplín je však hopem více či méně obyčejná obruč, s níž je možné (za předpokladu, že si zvolíte její správný průměr a váhu) začít téměř ihned provádět nejrůznější taneční pohyby či vizuálně efektivní triky, a to i v případě, že jste pouhými začátečníky v dané oblasti.
Proč je hooping tolik přitažlivým?
Atraktivitu takzvaného hoop dance (tančení s obručí či obručemi) lze spatřovat ve dvou základních charakteristikách typických pro daný typ pohybové aktivity – jedná se konkrétně o následující:
·         Kulatý tvar užívaného tanečního náčiní – jen si vzpomeňte na své dětství a zkuste si vybavit, kolik zábavy jste byli schopní si užít s míčky a balónky, bublifuky, kuličkami, nebo třeba na kole. Všechny tyto propriety mají společné právě to, že jsou založené na kruhovitých tvarech a jejich základní vlastnosti, kterou je otáčení. Co je kulaté, je živé a svádí člověka (nikoli pouze malé děti!) k hravosti. Obruč označovaná také jako hoop tak doslova vybízí k tomu, abyste ji uchopili a začali používat.
·         Dobrý pocit ze sebe samotných – nejenže je hooping ze své podstaty velmi líbivou činností pro pozorovatele, ale zároveň se jedná o aktivitu, kterou není vůbec těžké si v jejím základu osvojit, a tok doslova během pár minut můžete začít kroužit. Tato nově nabytá dovednost, stejně jako například schopnost tvarování postavy při dlouhodobějším tréninku, Vám dopomůže k tomu, abyste měli skvělý pocit ze svého těla. Některá odvětví hoopingu se dokonce zaměřují na práci s psychikou člověka tím, že jsou směřovány k točení obručí vedoucímu k uvolnění mysli
a relaxaci.
barevné kruhy
Pro koho je hooping určený?
Tanci s obručí se mohou věnovat lidé obou pohlaví a nejrůznějšího věku. Pokud Vás tedy netrápí závažné zdravotní potíže, které by Vám točení znemožňovaly, můžete se do víru tance s kruhem vrhnout také Vy!
 

Karetní hry – zábava

Postačí pouze balíček velmi malých rozměrů a volnočasová činnost, jíž se lze věnovat celý hodiny či dny je na světě. A nemusí se vždy jednat zrovna o nebezpečný „karban“, ale také o docela nevinnou zábavu pro děti i dospělé. Dnes navíc již v podání mnohých rozličných designů i prezentovaných základních herních strategií, díky nimž se jistě nudit nebudete.
 karty v ruce
Různé velikosti
Nezáleží na počtu listů, které balení obsahuje v souhrnu. Pro své volné večery či odpoledne si můžete vybrat z palety rozličných velikostí kompletních karetních sad, ať již určených na hry Prší, Mariáš či jiné strategie.
Velikost tak neodpovídá obsahu co do jeho počtu, ale pouhých rozměrů vložených karetních balíčků, Není se tak třeba obávat, že s menším balením si neužijete tolik legrace, jako s obrovskými balíky, pouze Vám možná budou jednotlivé listy pravděpodobněji padat z rukou. Zejména u osob, jež se honosí širokými dlaněmi.
 
Různé designy
Protože na vzhledu záleží, také výrobci herních karet si vymýšlejí stále nové možnosti, jak ztvárnit rubové strany herních listů. Vy si pak můžete zvolit svůj osobní balíček, který s sebou budete nosit či vozit na rodinné sešlosti a výlet, na základě preference vzoru i barvy, jež pokrývá tuto neméně důležitou stranu karet.
 esa na stole
Pro děti stejně jako pro dospělé
Je těžké si představit děti, které společně se svými otci a dědečky u stolu plného pivních půllitrů
a v prostředí načichlého cigaretovým dýmem vykládají z drobných ručiček na umaštěný stůl potřebnou kartu ve snaze vyhrát nad dospělými partii žolíků. Výchovní poradci by Vás nejspíš za podobné prostředí, v němž dítě vyrůstá, příliš nepochválili. I pro děti však existují mnohé, více kreativněji a méně závislostně orientované, karetní hry, které je dozajista budou bavit. Žádná Vás teď momentálně nenapadá. Zkuste například takové Ligreto.

Zvolte hotel, který vám bude skvělým výchozím bodem

Malebné okolí zámku a samotný elegantní zámek rozhodně nejsou jediným důvodem, proč byste se měli podívat do Lednicko-Valtického areálu. Důvodů je mnohem více, nicméně všechno se to točí kolem jihomoravského prostředí, které je zkrátka úžasné. Ať už máte záliby jakékoliv, měli byste vědět, že na Jižní Moravě si to pořádně užijete.

historie

Cyklistika, poznávání vína nebo třeba kulturní památky

Pokud jste na jižní Moravě ještě opravdu nebyli, měli byste to změnit. A jestliže zvolíte právě Lednický zámek a třeba nějaké lednické ubytování, uděláte jedině dobře. Budete totiž v centru dění, nic nebudete mít daleko a navíc získáte báječný výchozí bod, který vám umožní podnikat cesty nejenom na kole, ale také pěší túry nebo třeba výlety automobilem. Přitom se můžete rozhodnout jet poznat jakýkoliv směr, který se vám bude nabízet.

Všechno hovoří jasně pro Lednici

Ten, kdo někdy pozná zámek v této krásné oblasti, bude se jen horko těžko smiřovat s tím, co má ve svém městě, obzvláště v případě, že jde o nějakou nepříliš významnou ves. Lednicko-Valtický areál je totiž celý pokrýt krásnou přírodou, která je protkána nespočtem kulturních nebo historických památek. A to nejlepší na tom všem je, že je můžete během několika dní poznat.
Díky tomu objevíte opravdu nemalý kus krás České republiky, na který jen tak nezapomenete. Proto si naplánujte nějaký výlet, promyslete, kdy se sem podíváte, a určitě zvolte kvalitní hotel, který vám umožní zažít opravdu nezapomenutelný zážitek na jižní Moravě.

památka

Krásy, které jsou dostupné

Jižní Morava není daleko ani v případě, kdy se rozhodnete jen z druhého konce České republiky. Proto můžete naplánovat třeba týdenní pobyt v těchto krásných končinách a zvolit jeden z několika hotelů, které se zde nachází. Je jich mnoho a každý má něco do sebe, a tak si stačí vybrat nějaký, který vám padne do oka.

Jak nikdy nepřijít o nápady

Novináři, spisovatelé, grafici ale i plno dalších povolání potřebuje nápady a mít vždy něco po ruce. Při nejtěžších chvílích je třeba, abyste přišli s novým nápadem a udrželi si tak pozici v práci. Dennodenně však neustále něco vymýšlet je občas náročné. Ne vždy má člověk den, kdy se mu chce přemýšlet, a hlavně kdy mu jde přemýšlet. Nicméně udržovat si fantazijní myšlení není tak těžké.
žárovka na krku
            Hlavním pravidlem je objevovat. Pokud jste osobou, která neustále ráda poznává něco nového, tak si tento bod budete užívat. Snažte se sbírat poznatky ze všeho, co se vám naskytne. Články, knihy, ale i cestování, všude sbíráte poznatky. I během krátké procházky se můžete dozvědět něco nového.           
            Knihy jsou opravdu bohatým zdrojem vědění, proto čtěte. I kdyby pár stránek denně, pořád vám přinesou více, než kdybyste se na čtení vykašlali. Můžete číst cestopisné, dobrodružné, odborné, ale i romantické žánry, jelikož v každém se najde jistá přidaná hodnota.
            Stejně tak čím více budete cestovat, tím více zkušeností získáte. Často se vyplatí cestovat na známá a historická místa, která vám představí velké množství informací. Ty díky vizuálnímu doplnění pro vás získají novou hodnotu a v mozku se tak uchovají déle. Zužitkovat je pak bude snadné.
            Dalším velice účinným tipem je naslouchání. Pokud máte ve svém okolí přátele, ale příliš je neposloucháte, neptáte se jich a nesnažíte se s nimi komunikovat, je to chyba. Naopak byste se měli více soustředit na to, co vám říkají, pokud vám rádi budou vyprávět zajímavosti, nechte je. Tak můžete sami sebe obohatit o mnohem více znalostí. A stačí jednoduše jen poslouchat. Navíc si vás tak vaši známí začnou vyhledávat častěji, protože pro ně budete perfektní společnost.
město v oku
            A nezapomeňte ani na sociální sítě, které třeba jen bezmyšlenkovitě procházíte. Přitom vám denně mohou přinášet zajímavé tipy, nejnovější události, nebo poznatky ostatních. Jde o snadné hledání inspirace v místě, na kterém trávíte několik hodin denně.

A nyní si zakouzlíme

Zorganizovat oslavu jakéhokoliv výročí může být pro někoho noční můrou. Je to přirozené, jestliže nemáte organizační schopnosti, dobrý odhad a kupu nápadů. Přesto byste se měli vybičovat k výkonům, které Vám možná ukážou, že na tom s organizováním zase nejste tak špatně!

Kouzelnická hůlka

Pusťme se do toho.
Musíte si uvědomit, pro koho oslavu pořádáte. Od této myšlenky se odvíjí ostatní položky naší pomyslné osnovy.
· Rozhodněte, kolik bude hostů.
· Vymyslete místo konání oslavy.
· Připravte menu oslavy – jídlo a pití.
· A nezapomeňte na zábavu během oslavy.
Danému počtu hostů musíte zabezpečit místo u stolu, jídlo a pití. Musíte je ale nejprve také pozvat. Takže pozvánka chybět nesmí. Program na pozvánce být nemusí. Ale Vy jej musíte mít stejně připraven.
Program je důležitý.
Je jasné, že nebudete organizovat zábavu po celou dobu oslavy. Hosté si chtějí mezi sebou také povídat. Ale jakmile hosté uvidí, že přichází, např. kouzelník, všichni se rázem ztiší. To tedy nečekali! To bude překvapení!
Věřte, že s kouzelnickým číslem nebude oslava propadákem. Naopak. Na své si přijdou všichni hosté! Kdy se naposledy setkali takto naživo s opravdovými čáry? Někteří možná nikdy. A když bude kouzelník vědět, jaká věková struktura se bude na oslavě nacházet, přizpůsobí tomu i své vystoupení. A to včetně vlastního moderování.

Pomůcky od kouzelníka

Kromě hudby a provizorního parketu, můžete tedy pozvat tajemného kouzelníka, který své vystoupení může rozdělit na několik částí. Nebo bude čarovat chvíli pro přítomné děti, chvíli zase pro dospělé. Hosté budou nadšeni. Kolik oslav zažili a kolikrát měli možnost shlédnout práci šikovných rukou a kouzelnických triků?
Vidíte, že byste dokázali zorganizovat i oslavu? Vaše organizační schopnosti na tom nejsou zase tak špatně! Nebojte se toho. Když nebudete mít nápady, poptejte se. Sami vidíte, že vystoupení kouzelníka by Vás možná ani nenapadlo. A přitom by se o jeho čísle mohlo říci, že půjde o hřeb oslavy!