Domů » Business

Rubrika: Business

E-podnikání nebo e-business

V době internetu, počítačů a rozvíjejícího se telekomunikačního systému se dnes setkáte velmi často s termínem e-business (v češtině znamená elektronické podnikání).  V této souvislosti se nejčastěji běžnému člověku vybaví internetové obchody nebo rezervace pomocí internetu ať už jde o nákup či prodej zboží a poskytování služeb, je to prostě moderní způsob ekonomiky. Řadí se sem ale i intranety a extranety.
prodej kosmetiky přes pc
Podniká a internet ruku v ruce
Máte spoustu znalostí a zkušeností s podnikáním, ale máte pocit, že tak nějak stojíte na místě a že by to chtělo něco nového, modernějšího a nebojíte se internetu?  Pak je pro vás jako dělaný e-business, kde zúročíte své dosavadní znalosti s internetovým světem. Předem je dobré si promyslet strategii a mít plán, který je v souladu s vašimi reálnými možnostmi.
V čem je třeba mít jasno
Než se do e-businessu pustíte a učiníte definitivní rozhodnutí, poohlédněte se po tom, co nabízí konkurence klientům, na jaké skupiny lidí se chcete soustředit, jakou částku hodláte do projektu investovat a co všechno bude mít váš web, jaká bude jeho tvář, prostě jakou konkrétní celkovou strategii použijete při on-line obchodování.
Plánování
Když si dáte dohromady všechny základní věci, musíte si určit taktiku a uvědomit si i problémy, které mohou nastat. Základním kamenem e-businessu jsou webové stránky, je třeba vybrat tu správnou doménu, nepodceňujte ani grafiku či texty (ty by měly být poutavé a napovědět něco o vás a vašem zboží), ani jaký styl komunikace na webu chcete mít.
obchodní muž
Technika
Nemusíte se obávat velkých výdajů za výpočetní techniku, vystačíte si s „obyčejným“ počítačem s připojením na internet.
Jste-li odvážní a nebojíte se nových výzev, nejste nepřítelem internetu a vaše současné podnikání, ať už se týká prodeje zboží nebo poskytování služeb, chcete posunout dál, e-business je nejen tou správnou volbou, ale i výzvou.

Uber: nechat nebo zakázat

Zastánci této společnosti si pochvalují několik věcí. První je to, že cesta Uberem je většinou levnější než běžné taxíky. Díky webové aplikaci máte dopředu představu, kolik zaplatíte, a cena se pak odečítá podle najetých kilometrů, takže je menší riziko, že vás řidič natáhne. Službu si také pochvalují ženy, a to díky tomu, že dopředu znají jméno a poznávací značku auta, se kterým pojedou. To se zdá jako maličkost, ale pro pocit bezpečí to znamená mnoho. Kromě toho, Uber má i sociální rozměr. Daleko více než v klasické taxislužbě se v něm uplatní lidé, kteří by jinak těžko hledali práci: matky samoživitelky, kterým vyhovuje naprosto pružná pracovní doba, cizinci s jazykovou bariérou, a další.
telefon v ruce
 
Tak v čem je problém? Uber roste rychle. Tak rychle, že nestačí najímat, a podle svědků vezme kohokoli, kdo vypadá alespoň trochu přijatelně. Řidiči nemusejí, na rozdíl od řidičů taxíku, skládat žádné zkoušky, takže začít pro tuto společnost jezdit je opravdu snadné. Možná až příliš. Druhým důvodem je i to, že Uber je, mírně řečeno, na štíru se zákony. Mnoho měst si stěžuje, že firma jim dluží miliony na daních, a bývalí zaměstnanci zase poukazují na prakticky nulovou ochranu pracovníků. Neexistuje tu placená nemocenská, oficiální volno ani příspěvek na penzi. A Uber, samo sebou, pije krev i licencovaným řidičům taxíků. Částečně je to samozřejmě konkurenční boj, ale v něčem mají pravdu. Jak jsme již řekli, zaměstnanci Uberu nemusejí skládat žádnou zkoušku, a auta nemusejí být, kromě malé nálepky, nijak označena. To, upozorňují taxikáři, nahrává nejen šlendriánu, ale i zločinu.
plyšák s telefonem
 
Takže, měl by Uber být postavený mimo zákon? V základu jde o dobrý nápad, a zakazovat ho je nesmysl. Je ale potřeba tlačit, aby společnost dodržovala zákon i místní regulace, a aby zaměstnanci měli u někoho zastání v případě problémů.

Začněte podnikat beze strachu

Začít s podnikáním se mnoho lidí obává. Není to nijak překvapivé. Bez pochybností začínají podnikat hráči, kteří mají přístup všechno nebo nic, nebo lidé, kteří se ocitli na Úřadě práce a začít pracovat jako osoba samostatně výdělečně činná je pro ně často jediná šance.

Zkuste se dozvědět něco málo o tom, že podnikat můžete začít pomalu a na zkoušku:
malí dělníci

Ze začátku je určitě prospěšné, když máte podnikání jako vedlejší pracovní činnost. Už kvůli odvodům. Je to zároveň možnost, jak si vše tak trochu otestovat. Dost možná zjistíte, že j to přesně ten způsob, který by Vám maximálně vyhovoval. Pracovat sám na sebe, to znamená opravdu tvrdě pracovat. Ne každý to zvládá. Jsou lidé, pro které to opravdu není. Na druhou stranu je řada lidí, kterým těžká práce nedělá problémy a je pro ně neocenitelná svoboda, kterou získávají. Být nezávislí a sami sobě pánem, to je to, co je pro ně maximálně příjemné a co vnáší kvality do jejich života.

Samozřejmě, pokud pracujete na hlavní pracovní poměr a do toho působíte jako osoba samostatně výdělečně činná, dříve či později se budete muset rozhodnout. Nelze to tak dělat donekonečna.

Své podnikání byste měli rozdělit na sérii úseků a v každém úseku byste si měli stanovit určité úkoly. Jako například získat základní klientelu, vyřídit legislativu, proniknout do základů účetnictví, kterému musíte rozumět i přesto, že budete využívat účetní, zajistit si vyhovující zázemí atd.
práce dělníka

Určitě by Vás mohlo zajímat, že na založení vlastní živnosti můžete získat od Úřadu práce dost významnou dotaci. Tímto způsobem se snaží Úřad práce motivovat lidi, kteří se sice ocitli na Úřadě práce, ale mají značný potenciál, aby se etablovali na pracovním trhu jako osoby samostatně výdělečně činné. Chce to zajímat se o dotace. Informujte se, je to pro Vaše dobro.

Manipulujeme, manipulují s námi

Každý manipuluje, ať už vědomě, nebo nevědomě, někdo častěji než jiní, ale je to tak. Problém nastává, pokud se člověk využívající manipulaci objeví v pracovní skupině a začne stahovat projekt ke dnu. Ve svém osobním životě se s manipulátory můžeme srazit a elegantně je odrazit, nebo se jimi nechat vysávat, avšak pokud vnímáme nepohodu v práci, kde si myslíme, že být musíme a jsme k ní vázáni smyšlenými řetězy, pak můžeme propadat depresím.
Budeme se zde soustředit na prostředí pracovní a nikoli soukromé.
Do života je důležité uvědomění, že práci můžeme kdykoli změnit. Se změnou práce však nejspíš přijde krátkodobé nepohodlí navazující na tuto změnu.
Nemanipulujte, budete vyčerpaní neustálým hraním, a nakonec to nejvíce srazí právě vás.
zahalená žena

Typy manipulací

–          Diktátor – typický šéf ze staré školy, vládne tvrdou rukou a jak řekne, tak se to udělá, na diskuze není čas!
–          Chudáček – takový člověk vám bude třeba brečet na rameni, abyste se slitovali a udělali to za něj, předstírá neschopnost a hraje na city.
–          Počtář – někdo si prostě umí spočítat, co se mu hodí a co ne, takže se elegantně vyhýbá tomu, co se mu nehodí, však on to udělá někdo jiný.
–          Břečťan – potkali jste už někoho, kdo bez jiného neudělá krok? Tak to je parazit, pověsí se na vás a nepustí, když ho budete chtít opustit vy, vyhrožuje sebevraždou a vůbec zbavit se ho je celkem obtížné
–          Drsňák – bude vás utlačovat tak dlouho, dokud se nepodvolíte, hrubý ukřičený typ
–          Obětavec – to je ten nejlaskavější a nejhodnější člověk, který udělá první poslední, nic nechce, jenom tohle… a když to neuděláte, tak jste nejhorší odpad!
loutky idiánů
–          Poslední spravedlivý – moralizují, vyčítají, dávají jasně najevo, že oni se řídí tím, co je správné, v krizové situaci však většinou zahodí hodnoty za hlavu a se staženým ocasem utečou
–          Táta, máma – rodiče vždy ví co je pro dítě nejlepší, nevadí že si to dítě nemyslí, důležité je, že je to pro něj nejlepší…
–          Mafián – dokud jste na stejné vlně, je to v pořádku, jakmile se něco stane, je to oko za oko a zub za zub, tak pozor na ně!

Průmysl 4.0 nebo také čtvrtá průmyslová revoluce

První vize tzv. čtvrté průmyslové revoluce se začaly objevovat již v roce 2011. Podle těchto vizí budou vznikat „chytré továrny“, které budou fungovat na kyberneticko-fyzikálních systémech. Ty přeberou některé činnosti, které do té doby prováděli lidé. Tím nastane změna na pracovním trhu, kde může být ohrožena zaměstnanost osob, jejichž práci budou moci vykonávat počítače s novými systémy. Například univerzální výrobní linky, nahrazující méně kvalifikované pracovníky. Budou ale vznikat i nová pracovní místa, pro která bude potřeba vyšší kvalifikace.
robot hračka
Začnou se využívat metody strojového vnímání, autokonfigurace, autodiagnostiky a počítačové spojení strojů a dílů. Všechny výrobky i stroje budou očipované, tak bude možná jejich kontrola a internetová obsluha. Také dojde k většímu využívání cloudových úložišť, 3D tisku, datových center, automatizovaných skladů samostatně informujících o stavu zásob.
Zavedení nástrojů průmyslu 4.0 by mělo vést k úspoře času i financí a zároveň k větší pružnosti firem. Největšími pozitivy nového období jsou naděje lepší kvalitu života, která bude důsledkem vyšší produktivity práce a vymizení jednotvárných a náročných prací. Nové systémy slibují i omezení negativních dopadů na životní prostředí a větší důraz na udržitelný rozvoj. Zároveň také vzniknou nová rizika ve formě útoků hackerů a zneužívání dat.
robotické rameno
Práce, kterou mohou dělat stroje, by měly dělat stroje
To je jedna z hlavních myšlenek celého konceptu. Díky tomu mají lidé obavy, že jim stroje vezmou práci. S touto obavou jsme se v historii setkali již několikrát. I přes zvyšování produktivity práce a tím i výrobní kapacity lidstva, vede zvýšená nezaměstnanost ke snížení ceny práce, což má za důsledek negativní sociální jevy. Proto je potřeba nejdříve najít kompenzaci pro ty, kterých se tento pokrok dotkne nepříznivě.

Kvalitní práce

Když jsme se s přítelem rozhodli, že si pořídíme vířivou vanu, tak jsme vůbec netušili, že to bude opravdu tak moc složité. A proto jsem si řekla, že se podíváme na firmu Aquaspaservis, která má webové stránky servisvirivychvan.cz. Mají tam taky zemní a výkopové práce z Prahy. S přítelem právě Bydlíme v Praze, takže jsme samozřejmě zemní a výkopové práce hledali právě v Praze. A jsme opravdu s přítelem moc rádi, že právě Spa Aqua Servis nabízí jak veškeré zemní a výkopové práce tak taky výkopy základových pasů a tak podobně. Ze začátku jsem vážně netušila, co je na tom tak důležitého a taky drahého, ale později jsem se dozvěděla, že to nutné je, pokud chcete mít opravdu kvalitní výkopové práce.

Práce musí být kvalitní.

Taky samozřejmě hloubí bazény anebo čistí septiky, což mě moc zaujalo. To se mi opravdu hodně líbilo, taky mi to přesvědčilo tím, že tohle mi taky doporučil soused. A taky nakládají různý materiál po staveništi a taky dělají výkopy. A zemní práce dělají taky samozřejmě pro rodinné domy. Myslím si, že tato firma Aqua Servis nabízí opravdu všechno, pokud chcete bydlet skvěle a rychle.

Ruční práce se cení.

Obsahem těchto služeb jsou také ruční výkopové práce z Prahy, tak taky realizace s použitím moderních technologií od nákladní dopravy až po další stroje. Podle mého názoru je to opravdu skvělé, protože tohle opravdu všem lidem ušetří spoustu času a taky starosti, protože se o ty největší starosti postará právě firma Aqua Spa Servis, takže tohle vás jistě potěší a ušetříte si tím i v práci. Mnoho lidí chce mít výkopové práce, tak hledají kvalitní firmy, kde právě nabízí tyto kvalitní služby, aby byli všichni spokojení. Pokud i vy potřebujete ruční výkopové práce https://servisvirivychvan.cz/sluzby/vykopove-prace/, tak se obraťte s klidem na tuto skvělou a poctivou firmu. Nebo toužíte po něčem jiném nebo nevěříte? Zkuste si taky pročíst různé recenze.

Děti a sáčky na zip

Děti přijímají od dospělých celou řadu různých činností, které pak považují za důležité, a mohou na ně navázat v dalším životě. Jsou to například hygienické návyky, správné stolování, vztah k tělesnému pohybu a také k určitému řádu, pořádku a přehledu o svých věcech. Jestliže svým dětem budeme předkládat vzor chaosu a zmatku, může je to negativně ovlivnit, a naopak, kladný vliv bude mít pochopení základních zákonitostí vlastní zodpovědnosti. Jinými slovy, čím dříve naučíme naše děti být odpovědné za své činy a jednání, tím větší dar od nás do života dostanou.

dřevěné figurky

Součástí tohoto daru se mohou stát i sáčky na zip. „Docela zanedbatelná drobnost“, napadne vás možná při vyslovení onoho výrazu, a my vám objasníme, proč ji nezanedbávat a naopak ji vyzdvihovat:

Třídění věcí – v některých domácnostech to funguje tak, že se mnoho drobností ocitá v jednom šuplíku, a nikdo se nezabývá nějakým tříděním. Panuje tu chaos, vedle sebe se povalují kancelářské sponky, textilní galanterie, nitě a jehly, tužky, pastelky a propisky, hrací karty, náhradní ? baterie, gumičky do vlasů, papírové kapesníky, zkrátka pokud něco z toho zrovna potřebujete, trávíte spoustu času zbytečně tím, že tu věc nejprve musíte najít. Vyměňte raději chaos za přehled, protože ten vám nebude brát energii. Jednoduše půjdete do šuplíku najisto. Budou-li předměty v plastových uzavíratelných sáčcích, velmi rychle a snadno vše najdete. Sáčky můžete i popsat, bude-li to třeba.

dílky stavebnice

Hračky, výtvarné a školní potřeby – veďte děti k tomu, aby si udělaly pořádek ve všem, co vlastní, a za co jsou zodpovědné. Vyplatí se věnovat důkladnému roztřídění a úklidu více času, protože ten se vám několikanásobně vrátí později, až budete něco zas hledat. Sáčky na zip nezaberou mnoho místa, jsou netoxické, transparentní a snadno se s nimi pracuje. Můžete v nich skladovat předměty i desítky let, aniž by se poškodily.

Podnikáte?

Existují firmy o stovkách zaměstnanců, ale i firmy, kde je pouze majitel firmy a nikdo víc. A obojí mají jedno společné, musí vést účetnictví. Na velikosti firmy a jejím obratu záleží a podle toho musíte odvádět státu daně, zálohy a posílat přehledy a plnit další povinnosti vůči státu, někdo každý měsíc, někdo jenom jednou za rok. Ať malá či velká firma, vždy je výhodné, najmout si účetní firmu např. účetnictví Praha Jkcredit.cz.

firma

Jste drobný podnikatel, máte svou vlastní firmu, např. jste řemeslník, který rozumí elektro věcem a jste povinní vést účetnictví. Nemělo by logiku, abyste se o tyhle finanční záležitosti staral sám. Vždyť jste nestudoval ekonomickou školu, abyste rozuměl všem daním, ale i daňovým úlevám, ale hlavně, abyste věděl a sledoval všechny důležitá data pro podání přiznání, pro poslání přehledů, abyste vyřizoval případné kontroly z Finančního úřadu apod. Je výhodné si najmout na tyto záležitosti účetní firmu. Jako majitel firmy samozřejmě budete mít přehled o svých financích, ale například faktury za vás může vystavovat právě váš účetní.

firma

Účetní není zaměstnanec vaší firmy, ale pracuje na svůj živnostenský list a za své služby vám vystaví fakturu. Podle velikosti vaší firmy ho můžete využívat třeba jen jednou ročně, při podání daňového přiznání. Ale převážně budete zřejmě čtvrtletním plátcem daně. Máte vlastní firmu a jste v ní na všechno sám? Tak to vám zabere spoustu času shánění zakázek a poté jejich splnění, shánění materiálu, práce samotná, ale i následná fakturace. Pokud chcete mít jistotu, že plníte správně všechny povinnosti vůči státu, vůči Finančnímu úřadu či vůči České správě sociálního zabezpečení, můžete si najmout zkušenou účetní firmu a přenechat jim starosti ohledně účetnictví. Uvidíte, jak se vám uleví a budete se moct naplno věnovat podnikání samotnému.

Co vše musí být zahrnuto do účtování svj

Společenství vlastníků bytových jednotek jsou uskupení, která dnes v podstatě nahradila bytová družstva. Jejich členem se automaticky stává každý, kdo v daném domě vlastní nějaký byt. Cílem tohoto společenství je pak spravovat daný dům jako celek, především pak společné prostory. Je samozřejmé, že jako takové musí svj často jednat s nejrůznějšími úřady či firmami, u kterých si pak kupuje služby. Může se jednat například o stavební firmu, která provede opravu fasády či výtahu. V každém případě v takovýchto situacích jedná společenství jako právnická osoba.

typický panelák

Jako taková je však podle zákona povinna vést účetnictví a podávat roční uzávěrku, o placení daní samozřejmě nemluvě. To však přináší otázku, co vše by mělo účtování svj obsahovat. Naštěstí i v tomto případě zákon hovoří jasně. Co se příjmů týče, pak zde musí být uvedeny především veškeré příspěvky do fondu oprav, a to jak regulérní tak i mimořádné. Dále pak nejrůznější případné dary, které mohou lidé poskytnout. Opomenout pak samozřejmě nelze ani případné půjčky, ačkoliv těm je rozhodně dobré se vyhnout. Pokud jde o výdaje, pak i zde jsou nastavena poměrně přísná pravidla. Musí zde být uvedeny veškeré částky, které byly zaplaceny z fondu oprav, bez ohledu na jejich příjemce. Jednat se může o opravy, úpravy či nákup posypové soli a písku na zimu.

provádění účetní uzávěrky

Jednoduše řečeno, veškeré pohyby na tomto účtu, ať už půjde o příjmy či výdaje, musí být nejen zaznamenány, ale také doloženy příslušnými fakturami a příjmovými či výdajovými pokladními doklady. Zkrátka a jednoduše původ všech peněz i jejich výdej musí být řádně zdokumentován. Veškeré tyto papíry se pak předají v době uzávěrky účetní, která provede účetní uzávěrku. Zde by měla částka, která po sečtení veškerých příjmů a odečtení výdajů zůstane, odpovídat skutečnému stavu na účtu. Tak budeme vědět, že je skutečně vše v pořádku.

Stránky mají být kvalitní

Být na internetu je fenoménem dnešní doby. A ten, kdo tam není, ztrácí naději na to, že se mu podaří oslovit dostatečně početné zástupy lidí kdekoliv na světě, což je někdy nežádoucí a někdy i přímo nemyslitelné.

Mnozí z nás už tedy na internetu působí a mnozí další se k tomu den co den odhodlávají. Někdo tam ty ostatní hodlá o něčem informovat, někdo tam chce podnikat a někdo má třeba i docela jiné důvody, proč se rozhodl tam být.

notebook a svět

Ovšem být na internetu neznamená pořídit si jenom nějakou tuctovou internetovou stránku za pár šupů. Ten, kdo vsadí v tomto ohledu na něco podřadného, se sice také může těšit z toho, že na síti je, jenže co z toho má? Často vlastně vůbec nic. Protože ono nestačí mít jenom nějakou stránku. Tak tomu bývalo kdysi, jenže dnes už je jiná, modernější doba, a ta si žádá stále vyšší kvalitu. A při počtu konkurentů, jež každá internetová prezentace má, je sázka na kvalitu jedinou nadějí na dosažení úspěchů.

Nedokonalé internetové stránky prostě nikde nezabodují. V internetových vyhledávačích jsou až kdesi vzadu, kde si jich sotva někdo všimne, případně se tam dokonce vůbec neobjeví, a co vyhledávače nenabídnou hledající veřejnosti, to jako by ani nebylo. A i kdyby si někdo z lidí přece jenom nějakou nedokonalou internetovou stránku otevřel, dost možná jen čirou náhodou, stejně na ní dlouho nesetrvá a tato mu nic nedá. Protože to nemá úroveň…

svět internetu

A kde to úroveň má? Logicky jen na internetových stránkách vytvářených těmi nejlepšími profesionály, majícími pro svou práci rovněž optimální podmínky. Taková tvorba webových stránek Liberec nabízí něco daleko lepšího, něco, co se na internetu ani při vší té konkurenci neztratí.

Tady pro své zákazníky vytvářejí výlučně to nejdokonalejší, co si jenom my lidé dokážeme představit, a tím se starají těm, kteří jejich služeb využijí, o to, aby dosahovali těch nejlepších výsledků. O které jde i na internetu především.