Domů » Jak nikdy nepřijít o nápady

Jak nikdy nepřijít o nápady

Novináři, spisovatelé, grafici ale i plno dalších povolání potřebuje nápady a mít vždy něco po ruce. Při nejtěžších chvílích je třeba, abyste přišli s novým nápadem a udrželi si tak pozici v práci. Dennodenně však neustále něco vymýšlet je občas náročné. Ne vždy má člověk den, kdy se mu chce přemýšlet, a hlavně kdy mu jde přemýšlet. Nicméně udržovat si fantazijní myšlení není tak těžké.
žárovka na krku
            Hlavním pravidlem je objevovat. Pokud jste osobou, která neustále ráda poznává něco nového, tak si tento bod budete užívat. Snažte se sbírat poznatky ze všeho, co se vám naskytne. Články, knihy, ale i cestování, všude sbíráte poznatky. I během krátké procházky se můžete dozvědět něco nového.           
            Knihy jsou opravdu bohatým zdrojem vědění, proto čtěte. I kdyby pár stránek denně, pořád vám přinesou více, než kdybyste se na čtení vykašlali. Můžete číst cestopisné, dobrodružné, odborné, ale i romantické žánry, jelikož v každém se najde jistá přidaná hodnota.
            Stejně tak čím více budete cestovat, tím více zkušeností získáte. Často se vyplatí cestovat na známá a historická místa, která vám představí velké množství informací. Ty díky vizuálnímu doplnění pro vás získají novou hodnotu a v mozku se tak uchovají déle. Zužitkovat je pak bude snadné.
            Dalším velice účinným tipem je naslouchání. Pokud máte ve svém okolí přátele, ale příliš je neposloucháte, neptáte se jich a nesnažíte se s nimi komunikovat, je to chyba. Naopak byste se měli více soustředit na to, co vám říkají, pokud vám rádi budou vyprávět zajímavosti, nechte je. Tak můžete sami sebe obohatit o mnohem více znalostí. A stačí jednoduše jen poslouchat. Navíc si vás tak vaši známí začnou vyhledávat častěji, protože pro ně budete perfektní společnost.
město v oku
            A nezapomeňte ani na sociální sítě, které třeba jen bezmyšlenkovitě procházíte. Přitom vám denně mohou přinášet zajímavé tipy, nejnovější události, nebo poznatky ostatních. Jde o snadné hledání inspirace v místě, na kterém trávíte několik hodin denně.