Když se Vám kruhy valí do hlavy

Co je to hoop?
Pokud si vyhledáte význam anglického výrazu hoop, zjistíte, že jej lze překládat jako obruč nebo obroučku. Proto také v cizojazyčných vyhledávačích naleznete při surfování na internetu celou řadu odkazů týkajících se basketbalu a basketbalových košů, jejichž objímka je taktéž označována stejným termínem.
pruhované kruhy
V oblasti sportovně – tanečních disciplín je však hopem více či méně obyčejná obruč, s níž je možné (za předpokladu, že si zvolíte její správný průměr a váhu) začít téměř ihned provádět nejrůznější taneční pohyby či vizuálně efektivní triky, a to i v případě, že jste pouhými začátečníky v dané oblasti.
Proč je hooping tolik přitažlivým?
Atraktivitu takzvaného hoop dance (tančení s obručí či obručemi) lze spatřovat ve dvou základních charakteristikách typických pro daný typ pohybové aktivity – jedná se konkrétně o následující:
·         Kulatý tvar užívaného tanečního náčiní – jen si vzpomeňte na své dětství a zkuste si vybavit, kolik zábavy jste byli schopní si užít s míčky a balónky, bublifuky, kuličkami, nebo třeba na kole. Všechny tyto propriety mají společné právě to, že jsou založené na kruhovitých tvarech a jejich základní vlastnosti, kterou je otáčení. Co je kulaté, je živé a svádí člověka (nikoli pouze malé děti!) k hravosti. Obruč označovaná také jako hoop tak doslova vybízí k tomu, abyste ji uchopili a začali používat.
·         Dobrý pocit ze sebe samotných – nejenže je hooping ze své podstaty velmi líbivou činností pro pozorovatele, ale zároveň se jedná o aktivitu, kterou není vůbec těžké si v jejím základu osvojit, a tok doslova během pár minut můžete začít kroužit. Tato nově nabytá dovednost, stejně jako například schopnost tvarování postavy při dlouhodobějším tréninku, Vám dopomůže k tomu, abyste měli skvělý pocit ze svého těla. Některá odvětví hoopingu se dokonce zaměřují na práci s psychikou člověka tím, že jsou směřovány k točení obručí vedoucímu k uvolnění mysli
a relaxaci.
barevné kruhy
Pro koho je hooping určený?
Tanci s obručí se mohou věnovat lidé obou pohlaví a nejrůznějšího věku. Pokud Vás tedy netrápí závažné zdravotní potíže, které by Vám točení znemožňovaly, můžete se do víru tance s kruhem vrhnout také Vy!
 

4.8/5 - (9 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup