Domů » Když se Vám kruhy valí do hlavy

Když se Vám kruhy valí do hlavy

Co je to hoop?
Pokud si vyhledáte význam anglického výrazu hoop, zjistíte, že jej lze překládat jako obruč nebo obroučku. Proto také v cizojazyčných vyhledávačích naleznete při surfování na internetu celou řadu odkazů týkajících se basketbalu a basketbalových košů, jejichž objímka je taktéž označována stejným termínem.
pruhované kruhy
V oblasti sportovně – tanečních disciplín je však hopem více či méně obyčejná obruč, s níž je možné (za předpokladu, že si zvolíte její správný průměr a váhu) začít téměř ihned provádět nejrůznější taneční pohyby či vizuálně efektivní triky, a to i v případě, že jste pouhými začátečníky v dané oblasti.
Proč je hooping tolik přitažlivým?
Atraktivitu takzvaného hoop dance (tančení s obručí či obručemi) lze spatřovat ve dvou základních charakteristikách typických pro daný typ pohybové aktivity – jedná se konkrétně o následující:
·         Kulatý tvar užívaného tanečního náčiní – jen si vzpomeňte na své dětství a zkuste si vybavit, kolik zábavy jste byli schopní si užít s míčky a balónky, bublifuky, kuličkami, nebo třeba na kole. Všechny tyto propriety mají společné právě to, že jsou založené na kruhovitých tvarech a jejich základní vlastnosti, kterou je otáčení. Co je kulaté, je živé a svádí člověka (nikoli pouze malé děti!) k hravosti. Obruč označovaná také jako hoop tak doslova vybízí k tomu, abyste ji uchopili a začali používat.
·         Dobrý pocit ze sebe samotných – nejenže je hooping ze své podstaty velmi líbivou činností pro pozorovatele, ale zároveň se jedná o aktivitu, kterou není vůbec těžké si v jejím základu osvojit, a tok doslova během pár minut můžete začít kroužit. Tato nově nabytá dovednost, stejně jako například schopnost tvarování postavy při dlouhodobějším tréninku, Vám dopomůže k tomu, abyste měli skvělý pocit ze svého těla. Některá odvětví hoopingu se dokonce zaměřují na práci s psychikou člověka tím, že jsou směřovány k točení obručí vedoucímu k uvolnění mysli
a relaxaci.
barevné kruhy
Pro koho je hooping určený?
Tanci s obručí se mohou věnovat lidé obou pohlaví a nejrůznějšího věku. Pokud Vás tedy netrápí závažné zdravotní potíže, které by Vám točení znemožňovaly, můžete se do víru tance s kruhem vrhnout také Vy!