Domů » Pěstování ve svahovkách

Pěstování ve svahovkách

Svahovky v první řadě slouží ke zpevnění mírných svahů nebo úpravě terénních nerovností. Můžeme je využít všude tam, kde hrozí nebezpečí sesuvu svahů, také při stavbě okrasných a dělících zídek v zahradách nebo parcích. Jsou vhodné také jako zábrana proti hluku nebo k vytváření svahových arkád. Jsou lehké a pevné, odolávají vodě, mrazu, kyselému půdnímu prostředí a povětrnostním vlivům.
rozrostlý jahodník
Stavba pomocí svahovek je rychlá a nenáročná. Probíhá suchou cestou, skládáním svahovek do vrstev za současného vyplňování hlínou. Postavit svahovou terasu nebo stěnu zvládne každý domácí kutil. Díky tomu, že svahovky jsou duté, můžeme je využít k osázení. Osázet je můžeme ihned při stavbě nebo dodatečně. Materiál částečně zachycuje půdní vlhkost, aby vegetace ve svahovkách prospívala a zároveň prosakuje, aby voda v něm nestála.

Podle toho, co bychom chtěli ve svahovkách pěstovat, vybereme velikost, barvu i tvar a musíme také brát zřetel na světovou stranu, aby se našim rostlinkám dařilo. Pokud si k osázení vybereme bylinky, mějme na zřeteli, že každá bylinka potřebuje jiné podmínky, abychom naplno využili její léčivé síly. Výhodou pěstování rostlin ve svahovkách je, že každá rostlina má jen svůj ohraničený prostor k růstu, nerozlézá se a nesrůstá s jinou rostlinou. Také jí můžeme vytvořit specifické podmínky a přidat jí živiny, které potřebuje.
květiny za zídkou
Ze svahovek můžeme vystavět pyramidu a do ní zasadit jahody. Na malé ploše tak můžeme při správném zasazení, hnojení a ošetřování, získat bohatou úrodu jahod. Tento způsob pěstování jahod je vhodný hlavně do malých zahrad s omezenou plochou k pěstování plodin. K jahodám se nemusíme ohýbat, nemusíme je okopávat, je to velmi pohodlné pěstování. Také zalévání a hnojení je jednoduché. Zároveň jsou sazenice chráněny před domácími mazlíčky.
Svahovky mají vysokou kvalitu, dlouhou životnost, širokou možnost využití a nejrůznější možnosti kombinování. Můžeme si vybrat ze široké palety barev, tvarů a povrchů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup