Domů » Jak drahé to opravdu je

Jak drahé to opravdu je

V médiích máme často možnost vidět pózující VIP osobnosti s výbavičkou pro miminka, s kočárky a u postýlek a navštívíme-li některý ze značkových obchodů pro děti a miminka, mohou se nám protáčet panenky a vlasy vstávat hrůzou na hlavě. Je to vše opravdu tak drahé, jak to na první pohled vypadá?

výbavička

To, že je pořízení potomka často otázkou peněz, je trochu smutné, ale pravdivé. Pokud jste zodpovědní a uvědomujete si, co všechno budete potřebovat a nemáte rodiče, kteří by vám to koupili, pak vás opravdu nějaké ty výdaje čekají. Jejich výše se ale může značně lišit. Vše záleží na tom, jak jste nároční. Miminko totiž náročné vůbec není. Tomu je jedno, v jaké značce oblečení bude ležet nebo v jakém kočárku se bude vozit. Tomu záleží na péči, lásce, blízkosti matky, jídlu a teple.
V obchodech najdete ohromnou spoustu věcí, které vlastně vůbec nepotřebujete. To je také třeba si uvědomit. Poptejte se u kamarádů a známých, co pro miminko opravdu využili a porovnejte si to s vlastními poměry, zda to je nebo není nutné. Roli hraje také roční období, ve kterém malé na svět přivedete.

Kdo chce nebo potřebuje šetřit, ten sáhne po variantě nákupu z druhé ruky. Po malých dětech nebývají věci obnošené a seženete velmi pěkné kousky za skvělou cenu. To se týká jak oblečení, tak nábytku a různých potřeb pro dítě.

Co opravdu potřebujete?

·         Kočárek
·         Postýlku
·         Přebalovací pult
Ten také není nutný, ale pohodlný pro vás i dítě, pokud máte místo v koupelně.
·         Oblečení
Přiměřeně. Nepřehánějte to, počkejte s nakupováním až podle situace. Dítě rychle roste, stačí vám na každé období pár kousků.

·         Vaničku nebo kbelík
·         Pleny
·         Základní hračky
·         Sedačku do auta
·         Jídelní stoličku
·         Podložku nebo deku na hraní

miminko

Žádná houpátka, chodítka a dokonce ani dudlíky nebo lahve, ohřívadla a podobně nejsou nutné. Pokud kojíte, spoustu peněz ušetříte.