Domů » Pěstování akvarijních rostlin

Pěstování akvarijních rostlin

Akvarijní rostliny, které jsou pěstované v našich akváriích, jsou jak estetickým doplňkem, který dotváří celkový vzhled akvárií, tak také jedním z nejdůležitějších činitelů pro zachování a udržení stabilní biologické rovnováhy v uzavřeném systému akvarijních nádrží. 
Pokud začínáte s akvaristikou, je také důležité kromě krásných akvarijních rybiček a základního vybavení pro akvária nakoupit rovněž akvarijní rostliny. Protože akvárium s rybičkami ale bez akvarijních rostlin je prázdné akvárium.
rostlinky v akvárku

Péče o vodní rostliny

Jedním z důležitých hledisek je nejnáročnější to, aby se udrželo požadované rozmístění, a také vzhled rostlin v akváriu.
·         Pokud máte v akváriu vysazeny druhy vodních rostlin s listovými růžicemi, je opravdu nutné ručně odstraňovat jejich staré listy.
·         Jestliže vám vyrůstají v akváriu rostliny s olistěnými lodyhami, neboli stonkové rostliny, je třeba je zkracovat a zase znovu vysázet do akvária.
·         Rovněž je nezbytně nutné měnit pravidelně část vody v akváriu za vodu čerstvou.
akvárium a vodní rostliny
·         Počítejte s tím, že byste měli také jednou za čas zlehka odstranit usazený kal na dně akvária pomocí odkalovacího zvonu a hadice.
·         Velmi náročné druhy rostlin rovněž vyžadují zajištění vysoké intenzity umělého osvětlení, notné a pravidelné dávky živin. Ty zajistíte například dodatečným sycením vody v akváriu za pomoci oxidu uhličitého, anebo hnojením speciálními hnojivy.

Podmínky pro pěstování druhů akvarijních rostlin

Tropické a sladkovodní rostliny vyžadují:
·         Světlo, které zajistíte nejlépe použitím zářivkových trubic v osvětlovacím krytu akvária. Rostlinám pak ponejvíce prospívají bílé odstíny světla.
žlutá a oranžová ryba
·         Teplo. V akváriu by se měla teplota vody pohybovat v rozmezí přibližně od dvaceti dvou, do dvaceti osmi stupňů Celsia.
·         Vodu, která by neměla v akváriu jen tak nehybně stát. Avšak ani velmi silný proud není pro akvarijní rostliny vhodný. Proudění vody v akváriu vám zajistí vhodně zvolený filtr.
·         Živiny. O živiny pro vodní rostliny se starají především ryby v akváriu prostřednictvím produktů své látkové výměny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup