Domů » Děti

Rubrika: Děti

Jak drahé to opravdu je

V médiích máme často možnost vidět pózující VIP osobnosti s výbavičkou pro miminka, s kočárky a u postýlek a navštívíme-li některý ze značkových obchodů pro děti a miminka, mohou se nám protáčet panenky a vlasy vstávat hrůzou na hlavě. Je to vše opravdu tak drahé, jak to na první pohled vypadá?

výbavička

To, že je pořízení potomka často otázkou peněz, je trochu smutné, ale pravdivé. Pokud jste zodpovědní a uvědomujete si, co všechno budete potřebovat a nemáte rodiče, kteří by vám to koupili, pak vás opravdu nějaké ty výdaje čekají. Jejich výše se ale může značně lišit. Vše záleží na tom, jak jste nároční. Miminko totiž náročné vůbec není. Tomu je jedno, v jaké značce oblečení bude ležet nebo v jakém kočárku se bude vozit. Tomu záleží na péči, lásce, blízkosti matky, jídlu a teple.
V obchodech najdete ohromnou spoustu věcí, které vlastně vůbec nepotřebujete. To je také třeba si uvědomit. Poptejte se u kamarádů a známých, co pro miminko opravdu využili a porovnejte si to s vlastními poměry, zda to je nebo není nutné. Roli hraje také roční období, ve kterém malé na svět přivedete.

Kdo chce nebo potřebuje šetřit, ten sáhne po variantě nákupu z druhé ruky. Po malých dětech nebývají věci obnošené a seženete velmi pěkné kousky za skvělou cenu. To se týká jak oblečení, tak nábytku a různých potřeb pro dítě.

Co opravdu potřebujete?

·         Kočárek
·         Postýlku
·         Přebalovací pult
Ten také není nutný, ale pohodlný pro vás i dítě, pokud máte místo v koupelně.
·         Oblečení
Přiměřeně. Nepřehánějte to, počkejte s nakupováním až podle situace. Dítě rychle roste, stačí vám na každé období pár kousků.

·         Vaničku nebo kbelík
·         Pleny
·         Základní hračky
·         Sedačku do auta
·         Jídelní stoličku
·         Podložku nebo deku na hraní

miminko

Žádná houpátka, chodítka a dokonce ani dudlíky nebo lahve, ohřívadla a podobně nejsou nutné. Pokud kojíte, spoustu peněz ušetříte.

Zbavte se strachu z puberty svých dětí – poradíme vám, jak na to

Podle psychologů období vzdoru dítěte, které se objevuje v pubertě, jenom reflektuje to, jací jsou na dítě rodiče. Chování je vždy jenom napodobování dospělého chování. Pokud z vás dítě cítí narcisismus, bude vám oponovat. Pokud bude váš přístup laxní, dítě zvlčí. Jak ale nastolit pravidla, které dítě nebudou traumatizovat, a zároveň zajistit, že dítě neprovede nic nezákonného nebo nebezpečného?
mladík a grafiti
·         Puberta je jenom fáze života
Všichni si pamatujeme, jací jsme v tom období byli ke svým rodičům my. Jistě si všichni pamatujeme, jaké blbiny a nezbednosti k tomuto věku patří. Jistě si dokážeme představit, že dospívání je v dnešní době těžší. Globalizace má za své i v chování našich dětí. Je důležité si uvědomit, že dítě má vlastní názory a vlastní pravdy. Má svůj úhel pohledu – to je normální a zcela v pořádku.

Dejte svým dětem prostor
Nezapomeňte, že vychováváte člověka, který se bude muset osamostatnit. Čistě proto, že jste rodič dítěte, nejste bůh. Ne vždy máte pravdu, a ne vždy je váš názor správný nebo ten nejlepší možný. Nebojte se od svých dětí učit. Nechte vaše dítě, aby si pravdu obhájilo, aby se naučilo stát si za svým.
Čím schopnější děti ve své pravdě jsou, tím menší je šance, že jimi bude manipulováno, nebo že jim někdo naletí.
–          Poslušné děti jsou často terčem silnějších osobností a v životě často trpí
podoba matky s dcerou
Poslušné děti, které jsou zvyklé poslouchat autority, často dopadají velmi špatně. Silnější osobnosti je využívají a manipulují jimi.

Rodiče se bojí ztráty autority

Pokud dítě vedete k tomu, aby bylo rozumné a zároveň aby neubližovalo jiným, je samozřejmé, že autoritu jako takovou časem ztratíte. Musíte se vyrovnat s tím, že dítě se vám eventuálně stane partnerem v konverzaci, pokud ho k tomu správně vedete, nezapomene, že vy máte hlavní slovo, stejně jako si bude vědomo toho, že vaše slovo neznamená všeobecné pravidlo nebo zákon. K tomu přece výchova směřuje.