Domů » Přednosti patrových postelí pro děti

Přednosti patrových postelí pro děti

Úspora místa – jedním z důvodů, proč se rodiče malých dětí ohlíží po palandách, je prostorové omezení dětského pokoje. Ideální je v tomto případě lůžko vysoko nad zemí doplněné volným prostorem pod sebou, kam elegantně zapadne psací stůl. Spojit pracoviště pro přípravu do školy s postelí je optimální řešení pro většinu mladých rodin, které žijí ve skromných podmínkách malého bytu, a kde se počítá doslova každý centimetr.
patrová postel
Více soukromí – je známo, že většina dravců (nejvíce markantní je to u koček) vyhledává vhodný úkryt vysoko nad zemí, odkud mohou přehledně pozorovat, co se odehrává pod nimi, a zároveň mít k dispozici dostatek soukromí. Mnohým dětem právě tento modus vyhovuje a rády se uskromní v pokoji s palandou, navíc to pro ně představuje určitou dobrodružnou hru.
dětská ubytovna

Nevýhody

Nebezpečí pádu – kvalitní patrové postele pro děti bývají zajištěny proti pádu dostatečně dlouhou ochrannou bariérou a prakticky k těmto situacím nedochází. Pouze u podezřele levných výrobků, které se navíc časem rády viklají, výrobci šetří za každou cenu i na úkor bezpečnosti.
Schůdky – přístup po žebříku do prostoru pro spaní může některým dětem vadit, zvláště ve chvíli, kdy se cítí unavené, anebo jsou nemocné. Zvažte i takovéto situace, abyste své ratolesti zbytečně neomezovali a nekazili jim život.
Větrání – nezapomínejte, že poblíž stropu je vždy teplejší vzduch, než u podlahy, a že se také častěji vydýchá. Pamatujte na dostatečné větrání, hlavně v teplejším období roku.
Stlaní a údržba lůžka – počítejte s obtížnější manipulací s matrací při stlaní a údržbě, nesnadný přístup s vysavačem, složitější čištění skvrn, řada těchto operací musí probíhat s matrací položenou na zemi.
Stabilita postele – velkým kamenem úrazu bývá kvalita provedení lůžka. Trochu živější děti ji časem snadno rozviklají, ztrácí stabilitu a může být pro děti dokonce nebezpečná. Některé palandy je vhodné ukotvit kovovými nebo dřevěnými pomocnými nosníky do zdi anebo do stropu.