Domů » Nejčastější úrazy na trampolínách

Nejčastější úrazy na trampolínách

Pohyb více osob současně – ačkoli před tímto nešvarem varují takříkajíc všichni výrobci a většina prodejců, jen málokdy se stane, že tato doporučení lidé dodržují. Alespoň ze zvědavosti, zvláště zpočátku, první den po instalaci náčiní, se na ni vrhne několik dětí najednou. Pohybují se na ní naprosto chaoticky a velmi častými úrazy jsou otřesy mozku, naražená žebra, úrazy kotníků, modřiny a podlitiny.
trampolína s ochranou
Žvýkačky v ústech – posvačit, nebo žvýkat jak přežvýkavec a nafukovat bublinu v průběhu skákání, to je další z nebezpečných úskalí. Jídlo, nápoje a žvýkačky na trampolínu nepatří, jsou dokonce mnohem nebezpečnější, než cokoli jiného. Zaskočené sousto, nápoje a žvýkací guma v dýchací trubici mívá fatální následky.
Hračky, balonky a míče – jakékoli předměty s ostrými hranami a kulatým povrchem představují obrovské riziko, kdy se po dopadu odrazíte v jiném úhlu a setrvačností celá hmotnost vašeho těla odlétne tam, kam byste neočekávali. Nebezpečné jsou pak pády na kryty pružin nebo obvodovou konstrukci z trubek hlavou.
salto na trampolíně
Akrobatické prvky – hopsání s pravidelnými výskoky a dopady na chodidla jsou relativně bezpečné, jestliže se na trampolíně pohybuje jen jedna osoba. Budete-li se pokoušet o akrobacii, provádějte ji pouze pod vedením zkušeného trenéra. Stejně tak nedopusťte, aby je bez dozoru prováděly děti. Nebezpečí tkví v tom, že netrénovaný člověk nemusí zvládnout dopad a ačkoli je podložka pružná, nemůže vás ochránit před zlomeninami páteře, jestliže dopadnete hlavou dolů.
Ochranná síť – ta tu není pro legraci, ani pro zábavu, ale je účinným ochranným prvkem. Ochranné sítě se začaly konstruovat již před několika desítkami let, nepoužívají je pouze profesionální sportovci, ovšem pro běžnou veřejnost mají své opodstatnění. Síť musí být zapnutá, správně upevněná, nepoškozená a dostatečně vysoká.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup