Domů » Jednoduché bazénové testery

Jednoduché bazénové testery

Máte doma velký bazén, který je přes letní dny dostatečně využívaný? Děti v něm dovádějí celé dny a někdy je ani z vody nemůžete dostat ven. Na to, když si pozvou k vám domů kamarády a celý den divočí. Děti jsou hraví a na pořádek moc nedbají a stává se, že po nich v bazénu zůstanou nečistoty a bazén se po nějaké době začne zelenat.

voda

Je dobré kvalitu vody pravidelně kontrolovat, aby nenastala tato skutečnost a voda vám zcela zezelenala a vy byste museli celý bazén vypustit. Kvalita vody je důležitá, aby neohrožovala zdraví vaše a vašich dětí. Voda musí být kvalitně nezávadná. Čistotu vody udržují bazénové filtry, ale to občas nestačí a musíte je chemicky upravit. Přesněji upravit pH vody, aby nebyla překyselená nebo naopak příliš zásaditá. Na kvalitu vody jsou jednoduché testy, které zvládnete i vy doma.

test

Nejpoužívanější testery bazénové vody pomocí diagnostických proužků nebo kapkové testy.

  • Proužkové testy jsou založené na barevné změně v testovacím poli. Je to orientační a rychlé vyšetření kvality vody. Použití je jednoduché. Testovací proužek namočíme v testované vodě po celé délce testovacího pole. Proužek necháme po dobu patnácti sekund ve vodorovné poloze působit a pak ho odečteme pomocí barevné škály na obalu balení. tak zjistíme jak na tom naše bazénová voda je. testerů je více druhů. Testování je založeno na zjištění tvrdosti vody vyjádřené jako koncentrace uhličitanu vápenatého v miligramech.

  • Testery kapkové slouží k určení více parametrů jako jsou aktuální koncentrace chlóru nebo bromu, hodnotě pH, aktivního kyslíku nebo tvrdosti vody. Podle jednotlivých vyšetření máte v balení i různá činidla. Mi si blíže přiblížíme testování pH vody. V balení obdržíte nádobku na testy, testovací barevnou škálu na porovnání a činidlo pH. PH je nejdůležitějším parametrem pro udržování vhodné kvality vody. Měření je snadné. Do testovací nádobky naberete po rysku bazénovou vodu. Lépe nabírat v hloubce a větší vzdálenosti od okraje bazénu. Do nádobky přidáme několik kapek činidla podle návodu a uzavřeme víčkem. Důkladně promícháme. Pak nádobku odšpuntujte a porovnáváme se škálou. je to jednoduché.