Domů » Vyspěte se do růžova

Vyspěte se do růžova

Dospělý člověk potřebuje optimálně 7 hodin spánku denně. Spíte třeba i 8 hodin a cítíte se po probuzení nevyspalí? Váš spánek ovlivňuje totiž mnoho věcí. Například se vám může hře spát, pokud jste si před spaním dali jednu nebo dvě skleničky vína nebo pokud jste se před spánkem dívali dlouho na televizi či do počítače. Tyto věci můžeme snadno vypozorovat a ovlivnit a zajistit si tak kvalitní spánek. Mnohdy také záleží na výběru správné matrace, peřin a dokonce i typu povlečení. Matraci je třeba před nákupem vždy vyzkoušet. Někdo rád spí na tvrdších matracích, jiný zase preferuje matrace měkčí. Každopádně by vaše matrace neměla být proležená. Na takové matraci vás po prouzení budou jednoznačně bolet záda.

pár pod přikrývkou

Kvalita spánku se může odrážet i na výběru přikrývky a polštáře. Zde máte na výběr ze dvou možností. První možností je vybrat si peřiny s tradiční péřovou výplní. Peří má úžasné vlastnosti. Je vzdušné, lehké a přizpůsobí se vašemu tělu. Nevýhodou péřových výplní je vyšší pořizovací cena a také náročnost čištění. A kdo má alergii na peří či srst, tyto peřiny nesmí alergikovi překročit práh domu. Velice oblíbená jsou umělá vlákna. Ty jsou právě vhodná i pro alergiky, malá miminka a děti. Můžete si koupit i tzv. antibakteriální přikrývku a polštář, které zabraňují usazování roztočů. Přikrývky 140×200 levnaprosteradla.cz z umělých vláken udržují teplotu a dobře odvádí vlhkost. Také se nemusíte bát, že se budete při spánku hodně potit. Vlákna jsou navržena tak, aby měla přikrývka ochlazovací efekt.

spící dítě

Pak už si stačí pořídit kvalitní povlečení a můžete se vydat do říše snů. Nejlepší povlečení je určitě to, které je vyrobeno z přírodních materiálů. Takže 100 % bavlněné povlečení bude tou správnou volbu. Pro zimní období si můžete pořídit teplejší flanelové povlečení, na léto pak povlečení krepové nebo povlečení vyrobené z mikrovlákna.