Domů » Podnikáte?

Podnikáte?

Existují firmy o stovkách zaměstnanců, ale i firmy, kde je pouze majitel firmy a nikdo víc. A obojí mají jedno společné, musí vést účetnictví. Na velikosti firmy a jejím obratu záleží a podle toho musíte odvádět státu daně, zálohy a posílat přehledy a plnit další povinnosti vůči státu, někdo každý měsíc, někdo jenom jednou za rok. Ať malá či velká firma, vždy je výhodné, najmout si účetní firmu např. účetnictví Praha Jkcredit.cz.

firma

Jste drobný podnikatel, máte svou vlastní firmu, např. jste řemeslník, který rozumí elektro věcem a jste povinní vést účetnictví. Nemělo by logiku, abyste se o tyhle finanční záležitosti staral sám. Vždyť jste nestudoval ekonomickou školu, abyste rozuměl všem daním, ale i daňovým úlevám, ale hlavně, abyste věděl a sledoval všechny důležitá data pro podání přiznání, pro poslání přehledů, abyste vyřizoval případné kontroly z Finančního úřadu apod. Je výhodné si najmout na tyto záležitosti účetní firmu. Jako majitel firmy samozřejmě budete mít přehled o svých financích, ale například faktury za vás může vystavovat právě váš účetní.

firma

Účetní není zaměstnanec vaší firmy, ale pracuje na svůj živnostenský list a za své služby vám vystaví fakturu. Podle velikosti vaší firmy ho můžete využívat třeba jen jednou ročně, při podání daňového přiznání. Ale převážně budete zřejmě čtvrtletním plátcem daně. Máte vlastní firmu a jste v ní na všechno sám? Tak to vám zabere spoustu času shánění zakázek a poté jejich splnění, shánění materiálu, práce samotná, ale i následná fakturace. Pokud chcete mít jistotu, že plníte správně všechny povinnosti vůči státu, vůči Finančnímu úřadu či vůči České správě sociálního zabezpečení, můžete si najmout zkušenou účetní firmu a přenechat jim starosti ohledně účetnictví. Uvidíte, jak se vám uleví a budete se moct naplno věnovat podnikání samotnému.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup