Domů » Kreativní hračky pro děti

Kreativní hračky pro děti


Vybrat správné hračky pro své dítě se může jevit jako náročný úkol, přitom na tom není nic těžkého. Televize je plná reklam na hračky, které vlastně nemají žádný účel, ale děti cítí potřebu, přidat si je do své sbírky. Které hračky však dítě skutečně zabaví a rozvinou jeho kreativitu?

Hry na profese

Každé dítě má období, kdy se vidí v nějaké profesi a zarytě tvrdí, že ji bude jako dospělý vykonávat. Ať už jde o prodavačku, učitele, lékaře, nebo třeba kuchařku, můžete jeho nadšení využít a koupit mu sadu, se kterou si bude moci na svoji vysněnou profesi hrát. Dobře však víme, že děti mají tendenci věci neúmyslně ničit, proto bude lepší, vybírat kvalitní dřevěné hračky, jako jsou třeba sady na hraní wood Masinka-tomas. Připojte se ke své ratolesti a zahrajte si třeba na prodavačku a zákazníka, nebo taky na školu. Uvidíte, kolik srandy si spolu užijete.

barevné puzzle

Puzzle

Puzzle jsou klasikou, na kterou se v poslední době však hodně zapomíná. Přitom při skládání puzzle musí dítě vynaložit spoustu snahy a použít logické uvažování a prostorové vnímání, aby složilo obrázek celý. Vybírejte puzzle s ohledem na jeho věk a zájmy a s prvními několika skládačkami mu pomáhejte. Složené puzzle pak můžete nalepit na podložku, zarámovat a pověsit na zeď jako trofej, čímž vašeho potomka jen podpoříte ve skládání složitějších a rozmanitějších obrázků.

Stolní hry

Stolní hry nejsou jen skvělou zábavou pro celou rodinu, ale rovněž rozvíjí strategické myšlení vašich potomků. Například paměťové hry, pexeso, hra na rozdíly, nebo jednoduše třeba černý Petr.

Kreativní sady

Jak už název napovídá, kreativní sady rozvíjejí kreativitu vašeho dítěte. S ohledem na jeho věk a zájmy vyberte tu pravou a sledujte, co dokáže vytvořit. Vyrobí vlastní mýdlo, nakreslí plakát, nebo ušije plyšového medvídka? Kreativitě se meze nekladou.

dítě umazané od barev

Hračky nakupujte u spolehlivého obchodníka s ohledem na kvalitu a dobrou cenu. Jedním z takových je například internetový obchod Mašinka Tomáš, který mimo jiné nabízí i školní pomůcky, dětský nábytek, nebo povlečení právě s motivy oblíbené pohádky Mašinka Tomáš.