Domů » Domácí šperkařství

Domácí šperkařství

Jen pro zručné?
Existuje mnoho pracovních technik, které kladou různé nároky na zručnost, vyberete si ale i v případě, že ruční práce nejsou právě váš šálek kávy. Doporučuje se začít jednoduššími postupy, které nejsou tak náročné ani co se týče nákladů na pracovní materiál. Poté, co se v nich zdokonalíte, porozhlédněte se po náročnější technice.
Pro skutečné začátečníky je nejvhodnější začít například ubrouskovou metodou zvanou Découpage. Sní lze vytvořit působivé náramky, prsteny a náušnice, výroba je opravdu snadná a náklady na výrobu minimální.
náramek s kamínky

Co je potřeba?
Základním vkladem je chuť se zdokonalovat a počítat i s případnými nezdary. Hlavně na začátku, kdy se s prací teprve seznamujeme, je důležité nenechat se odradit. V naprosté většině případů je kvalita závislá na určité rutině, s níž vybranou techniku zvládáme. Teprve pak si můžeme s výrobou pohrát a realizovat odvážnější nápady.
krabičky s korálky
Potřebná výbava se samozřejmě odvíjí od toho, jaký šperk si přejeme vytvořit a na jak složitou techniku si troufáme. Zásadní je tedy materiál. Můžete pracovat s korálky, zajímavými knoflíky, rychleschnoucí hmotou nebo třeba kůží, i tady je výběr velmi pestrý. Zásobit se lze ve specializovaných obchodech – kamenných prodejnách či e-shopech.
Zajímavou možnost materiálu představují minerální krystaly. Lze je koupit už s navrtanou dírkou k navléknutí, kombinovat s většinou dalších doplňků různých technik a vybírat můžete nejen podle barev, ale i účinků na lidský organismus a psychiku.
náramek s kamínky

Návrh šperku
Může se stát, že se vám při vlastní výrobě nedostává nápadů na nové šperky a jejich provedení. V takovém případě se zkuste porozhlédnout ve svém šatníku, po oblečení, které nejčastěji a nejraději nosíte. Právě šperky jsou doplňkem, které ho mohou dotáhnout k dokonalosti důrazem na vaši osobnost, projevit aktuální náladu nebo mu dodat potřebný vtip.
Inspirujte se v internetových obchodech, které se specializují právě na prodej doma vyrobených šperků, například Fler nebo Potvor. Jejich nabídka je skutečně rozmanitá, zahrnuje mimo jiné i oblečení a doplňky. U každého výrobku je zpravidla uvedena i výrobní technika a použité materiály.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup