Domů » Děti a sáčky na zip

Děti a sáčky na zip

Děti přijímají od dospělých celou řadu různých činností, které pak považují za důležité, a mohou na ně navázat v dalším životě. Jsou to například hygienické návyky, správné stolování, vztah k tělesnému pohybu a také k určitému řádu, pořádku a přehledu o svých věcech. Jestliže svým dětem budeme předkládat vzor chaosu a zmatku, může je to negativně ovlivnit, a naopak, kladný vliv bude mít pochopení základních zákonitostí vlastní zodpovědnosti. Jinými slovy, čím dříve naučíme naše děti být odpovědné za své činy a jednání, tím větší dar od nás do života dostanou.

dřevěné figurky

Součástí tohoto daru se mohou stát i sáčky na zip. „Docela zanedbatelná drobnost“, napadne vás možná při vyslovení onoho výrazu, a my vám objasníme, proč ji nezanedbávat a naopak ji vyzdvihovat:

Třídění věcí – v některých domácnostech to funguje tak, že se mnoho drobností ocitá v jednom šuplíku, a nikdo se nezabývá nějakým tříděním. Panuje tu chaos, vedle sebe se povalují kancelářské sponky, textilní galanterie, nitě a jehly, tužky, pastelky a propisky, hrací karty, náhradní ? baterie, gumičky do vlasů, papírové kapesníky, zkrátka pokud něco z toho zrovna potřebujete, trávíte spoustu času zbytečně tím, že tu věc nejprve musíte najít. Vyměňte raději chaos za přehled, protože ten vám nebude brát energii. Jednoduše půjdete do šuplíku najisto. Budou-li předměty v plastových uzavíratelných sáčcích, velmi rychle a snadno vše najdete. Sáčky můžete i popsat, bude-li to třeba.

dílky stavebnice

Hračky, výtvarné a školní potřeby – veďte děti k tomu, aby si udělaly pořádek ve všem, co vlastní, a za co jsou zodpovědné. Vyplatí se věnovat důkladnému roztřídění a úklidu více času, protože ten se vám několikanásobně vrátí později, až budete něco zas hledat. Sáčky na zip nezaberou mnoho místa, jsou netoxické, transparentní a snadno se s nimi pracuje. Můžete v nich skladovat předměty i desítky let, aniž by se poškodily.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup