Domů » Autorádio dobrý společník

Autorádio dobrý společník

Autorádia se objevila ve vozidlech už počátkem 30 let minulého století.  Dnes, patří mezi základní vybavení automobilu. Autorádia prošla vývojem a dnes patří do kompletního systému infotaimentu, který se stává komunikačním a řídícím centrem automobilu.
auto hudební systém
Jak a jaké vybrat autorádio?
Na trhu nejdeme rádia v různých cenových relacích. Podle typu a výbavy, se cena pohybuje od jednoho tisíce korun, po mnohdy až dvaceti tisíc. Autorádio můžete poslouchat z rozhlasu, CD nebo MP3 přehrávače. Modernější typy mají možnost připojení USD paměti., chytrého telefonu, připojení prostřednictvím Bluethooth nebo dokáží skloubit navigaci i handsfree.
Kritériem pro výběr autorádia jsou možnosti přehrávání médií, ale neméně důležité jsou i rozměry.

Musíme se rozhodnout, jestli chceme poslouchat z CD nebo USB. Dalším kritériem, které nás může zajímat je počet výstupů, které nám umožňují připojení zesilovače pro kvalitnější poslech zvuku. Na výběr máme také zvolit barvu podsvícení displeje.
Při výběru bychom neměli, ale také zapomenout na důležitý parametr a tím je ochrana před odcizením. Tento problém je většinou vyřešen tím, že zvolíte odnímatelný panel a rádio nebudete nechávat ve vozidle.
U moderních přístrojů jsou k dispozici další funkce, jako je ochrana proti otřesům nebo dálkové ovládání umístěné na volantu. Řidič tak může rádio ovládat, aniž by sundal ruce z volantu.
autorádio
Mezi novinky patří ovládání autorádia dotykovým displejem a hlasem. Z autorádia se nám stane multifunkční systém, kde se soustředí informační, zábavné a ovládací systémy. Jednotka reaguje na hlasové povely řidiče, který se nemusí rozptylovat hledáním ovladačů. Tento systém funguje zatím pouze v anglickém a německém jazyce.
Zpříjemněte si tedy cestování s autorádiem, ale mějte na paměti, že uspávající hudba může vaši pozornost a tím i jízdu ohrozit.