Domů » Ušijte svému děťátku hračku

Ušijte svému děťátku hračku

Mnoho maminek chce svým dětem dopřát všemožné hračky a snaží se jim kupovat, co jim na očích vidí. Dnes už se vyrábí různé hračky z různých materiálů a v různých designech. Málokdo si však uvědomuje, že ty nejhezčí a nejoriginálnější hračky jsou ty, které vyrobíme nebo třeba ušijeme sami. A ačkoliv někdo může namítnout, že není manuálně zručný nebo to neumí, věřte, že na tom nic není.

látky

Nikdo po vás nechce, abyste vyřezávali ze dřeva a vyráběli autíčka na kolečkách. Na tom něco ušít ale nic není a ručně šít zvládají i děti na základní škole. Tak proč něco nezkusit? Velmi jednoduchý je například první usínaček, mazlíček nebo muchláček. Každý tomuto medvídkovi říká nějak jinak. Ale zpátky k šití. Základem je nějaká látka – ideální je bavlna, minky nebo mušelín či plenkovina. Šikovnější a zručnější maminky můžou spojit třeba více látek dohromady. Usínáček pak může sloužit vašemu děťátku i k objevování různých povrchů. Naopak se vyvarujte knoflíkům a věcem, které by mohlo dítě utrhnout, není to totiž bezpečné.

šicí stroj

Vystřihněte si z látky 2 čtverce o rozměrech alespoň 20×20 cm. Může být samozřejmě větší i menší. Poté budete potřebovat látku ve tvaru hlavičky králíčka, pejska, medvídka nebo kočičky, to je jen na vás. Poté na šicím stroji nebo ručně sešijete hlavu dohromady tak, že dáte pěknější strany látky k sobě a sešijete je po obvodu. Necháte si mezeru jakoby na krk. Sešitou látku obrátíte vynechaným otvorem a hlavu dírou vycpete například dutým vláknem. Takto nachystanou hlavičku přiložíte na cíp pěkné strany jednoho ze čtverců tak, aby hlava byla celá položená na látce. Tu pak zakryjete druhým čtvercem. Opět pěknou stranou tak, aby byla u hlavy. Takto nachystaný čtverec obšijete dokola. Nechejte si ovšem malou mezeru, kterou protáhnete hlavu. Jakmile máte vše hotovo, stačí došít buď ručně nebo na stroji vynechaný otvor a máte hotovo!