Sedm tipů pro zaměstnavatele, jak nepřijít o zaměstnance

V dnešní době, kdy se pohybujeme ve velmi nízké nezaměstnanosti, dochází k určité změně ve vztahu zaměstnavatel a zaměstnanec. Zaměstnavatel si musí dávat pozor, aby své zaměstnance udržel, a zaměstnanec si může více vybírat. Jak se zachovat, poradíme.

pracovní debata

Dodržujte dohody.

·         Zaměstnanci vnímají jako velkou zradu, když neplatí to, co si s vedením domluvili.

·         Může se to týkat nedodržování podmínek po nástupu do nového zaměstnání.

·         Ztracená důvěra se jen těžko obnovuje a nespokojený zaměstnanec se již mezi tím mohl pustit do hledání nového místa.

 

Naslouchejte podřízeným.


·         Chytrá firma ví, jak důležité je naslouchat zaměstnancům. Podporujte pracovníky v tom, aby přicházeli s novými nápady, a nebojte se je realizovat. Výsledkem bude angažovaný zaměstnanec bez postranních úmyslů.

 

Svůj tým rozvíjejte.


·         Rozvoj a další vzdělávání patří k nejžádanějším zaměstnaneckým benefitům současnosti.


·         Zaměstnanci stále více oceňují, když do nich zaměstnavatel investuje a rozvíjí tak jejich schopnosti.

Chvalte veřejně, kritizujte z očí do očí.

·         Pozitivní i negativní zpětná vazba je velice důležitá pro většinu zaměstnanců.


·         Nebojte se vyzdvihnout úspěch pracovníka před celým týmem. Neúspěchy nebo návrh na zlepšení naopak řešte z očí do očí, v ideálním případě dejte zaměstnanci jasný návod, jak má své výkony zlepšit.
lidé marketingu

Buďte férový.

·         Základem dobrého vztahu mezi zaměstnavatelem a pracovníkem jsou jasně nastavená pravidla. Týká se to například odměňování, které by mělo být jasné a transparentní.

Komunikujte.


·         Nastavte tok informací napříč společností tak, aby nevznikaly fámy a zároveň aby zaměstnanci věděli, že jsou všichni součástí dění ve firmě.

 

Mějte vizi


·         Zaměstnanci se lépe cítí v takové firmě, která ví, kam směřuje, a má jasné cíle a hodnoty, s nimiž se mohou zaměstnanci ztotožnit.

Sedm tipů pro zaměstnavatele, jak nepřijít o zaměstnance
Ohodnoťte příspěvek